ALTINOK: AVANTA VE GASP DÖNEMİ BİTTİ

Bu haber 12 Haziran 2019 saat 12:34 'de eklendi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Geçmişte olduğu gibi gelecekte de hiç kimseye haksız kazanç imkanı vermeyeceğiz. Kamu kaynaklarından hiçbir vatandaşımız fahiş fiyatla yararlanmaya zorlanamayacak. Avanta alma ve mafyavari gasp dönemi sona ermiştir” mesajı verdi. Altınok ayrıca seçim dönemindeki sözlerinden birinin “Evlenmeyen genç kalmayacak” olduğunu hatırlatarak, “Yuva kurmak isteyen çiftlerimiz ve onların bu gününe tanıklık eden ailelerimize yönelik çok cüzi fiyatlarla düğün salonu, ikram ve orkestra hizmeti sunacağız.  Ayrıca maddi imkanı olmayan gençlerimizin nikah salonu, pasta, kuruyemiş, orkestra, sanatçı, fotoğraf ve video gibi düğün masraflarını da Belediyemiz karşılayacak” dedi.

Göreve geldiğinden beri vatandaşla iç içe olan ve seçim dönemindeki vaatlerini tek tek hayata geçirmek için yoğun mesai sarf eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, hayatının yolsuzlukla mücadeleyle geçtiğini vurgulayarak iftira ve karalama kampanyası yapan şahıs ve olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRAMAZ

Altınok, avanta ve gasp dönemine karşı verdikleri mücadeleyi anlatırken, Belediye çalışmalarını itibarsızlaştırmak için yalan ve iftiraya sarılanları kast ederek şunları söyledi;

“Biz kanunun bize verdiği yetkiler çerçevesinde denetimlerimizi sürdürüyoruz. İmara aykırılık tespit ettiğimiz iş yerleri ile ilgili gerekli yasal mevzuatı uygularken aynı zamanda vatandaşlarımızın şikayetlerini de anında işleme alıyor, mağduriyetlerini gideriyoruz. Kuşcağız Mahallemizde 15 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen ve imara ayrılıklar tespit ettiğimiz düğün salonu ile ilgili bize çok sayıda şikayet geldi. İçerisinde idaresi, yönetimi ve denetimi Belediyemize ait olan nikah salonunda vatandaşlarımızın, doğal kamu hakkından mahrum edilerek, fahiş fiyatla fotoğraf ve video çekimi alımına zorlandığı, hatta çekimini kendi yapmak isteyenlerin darp edildiğine dair çok sayıda ihbar alarak, harekete geçtik. Belediyemiz bünyesindeki işletmelerde fotoğraf, video, kantinle ilgili fahiş fiyat uygulaması yaptığını ihale yapılmaksızın keyfi uygulamalarda bulunduğunu tespit ettik. Belediyemizce tesis edilmiş olan idari işlemler hem yasalara hem de kamu vicdanına uygun olduğu halde, yavuz hırsız ev sahibi bastırır misali, rantı kesilenler bize saldırıp iftira silahına sarıldı. Vatandaşlarımız müsterih olsun halka ait kamu kaynakları bundan böyle tamamen yine kamunun hizmetine sunulacaktır. Nikah salonunun fotoğraf ve video çekimi işinin mesnetsizce iddia edildiği gibi bir başkasına peşkeş ya da verilme durumu asla söz konusu değildir.”

MADDİ DURUMU YETERSİZ OLANLARIN DÜĞÜN MASRAFLARI BELEDİYEDEN

Altınok, seçim dönemindeki “Evlenmeyen genç kalmayacak” başlığı altındaki vaatlerini de hatırlatarak, “İdaresi, işletmesi ve denetimi Belediyemize ait olan nikah ve düğün salonlarımızda yuva kurmak isteyen çiftlerimiz ve onların bu gününe tanıklık eden ailelerimize yönelik çok cüzi fiyatlarla düğün salonu, ikram ve orkestra hizmeti sunacağımızın sözünü vermiştik. Ayrıca müjde olarak imkanı olmayan gençlerimizin de nikah salonu, pasta, kuruyemiş, orkestra, sanatçı, fotoğraf ve video gibi düğün masraflarının Belediyemizce karşılanacağını duyurmuştuk. Bu uygulamamız bundan rant sağlayan şahsı rahatsız etti ki karalama kampanyasına ve yalanlara sarıldı. ” dedi.Başkan Altınok süreçle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini, asılsız iftira ve karalama kampanyasının başarıya ulaşamadığını sözlerine ekleyerek, olayla ilgili hukuki haklarını kullanacaklarını ve yasal sürecin de devam ettiğini söyledi.

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.