Altın fiyatları, ons altındaki düşüşe rağmen dolardaki sınırlı artışla hafifçe yükseldi. Ancak yatırımcılar, altın fiyatlarının geleceğiyle ilgili belirsizlik yaşıyor. Piyasa Uzmanı İslam Memiş, Temmuz ayının altın için kritik bir dönemeç olacağını ve yükseliş trendinin başlayacağını öngörüyor.

Altını Olanlar Dikkat! İşte Yükselmesinin Sebebi

İslam Memiş'ten Altın Yorumu

Memiş, bayram öncesi altın yatırımcılarına düşüşleri fırsata çevirme çağrısında bulunmuştu. Şimdi ise Temmuz ayında gram altında yükselişlerin başlayacağını belirtiyor. Ons altının 2.368 dolar seviyesine kadar yükseldiğini ancak daha sonra 2.321 dolara gerilediğini hatırlatan Memiş, bunun gram altında 20 TL'lik bir düşüşe neden olduğunu ifade ediyor.

Altın Yatırımcısına Müjde! Bayram Sonrası Çıkacağı Rakam Belli Oldu

Altın Çağı Başlıyor

Memiş, altın fiyatlarının kısa bir mola verdiğini ancak 2024 yılında "Altın Çağı"nın yaşanacağını vurguluyor. Altının rezerv para olma özelliği taşıyacağını ve bundan sonra daha da pahalı hale geleceğini belirtiyor. Gram altın fiyatının 2600-2700 TL seviyelerine, ardından da 3000 TL'ye yükselebileceğini öngörüyor.

Altın Fiyatlarında Flaş Gelişme Yatırımcılar Dikkat

Türkiye'nin 50 Yıllık Dev Markası 22 Milyar TL'lik Rekor Fiyatla Satışa Çıkarıldı Türkiye'nin 50 Yıllık Dev Markası 22 Milyar TL'lik Rekor Fiyatla Satışa Çıkarıldı

Altın Yatırımcılarına Öneriler

Memiş, elinde altın olanların satış için acele etmemesini, altın borcu olanların ve altın yatırımı düşünenlerin ise Temmuz ayını beklemelerini tavsiye ediyor. Altının enflasyona karşı en iyi korunma aracı olduğunu ve artık fiyatına değil miktarına bakılması gerektiğini vurguluyor.

Altın Yatırımcısı Müjde! İşte Yeni Fiyatı

Altın Pahalı Diyenlere Gümüş Önerisi

Altın fiyatlarının yüksek olduğunu düşünenlere ise Memiş, gümüşü öneriyor. Gümüşün 2022'de olduğu gibi 2024'ün ilk yarısında da altını tahtından edebileceğini ve altından daha fazla kazandırabileceğini belirtiyor

Kaynak: Haber Merkezi