Kentsel dönüşüme büyük önem veren Altındağ Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda, Doğantepe ve Ulubey Mahalleleri’nde bulunan, halk sağlığını tehlikeye atan metruk yapıların yıkımı gerçekleştirildi.

Altınköy Açık Hava Müzesi'nde hasat heyecanı başladı Altınköy Açık Hava Müzesi'nde hasat heyecanı başladı

Terk edilmiş gecekondular teker teker tespit edildi. Tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından belirlenen metruk yapılar yıkıldı. Muhtarlardan ve mahalle sakinlerinden gelen şikayetleri dikkate aldıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, ilçede tehdit unsuru oluşturan yapıların yıkımına devam edileceğini vurguladı.

Altındağ Metruk Yapı

“METRUK YAPILARLA MÜCADELE ETMEYE KARARLIYIZ...”

Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, ilçenin modern bir görünüme kavuşması için çalıştıklarını belirterek, “İlçemizde görüntü kirliliği oluşturan ve halkın sağlığını ve güvenliğini tehdit eden metruk yapıların yıkımına devam ediyoruz. Metruk yapılarla mücadele konusunda kararlıyız. Gelişim ve dönüşümün öncüsü olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Tiryaki “Bu konuda vatandaşlarımızla işbirliğimiz bizim için çok değerli… Vatandaşlarımız mahallelerinde bulunan, sağlıkları ve güvenlikleri için tehlike oluşturan metruk yapıları ve terk edilmiş gecekonduları belediyemizin 444 3919 numaralı Altın Masa Çağrı Merkezi’ne bildirebilirler. Gelen her ihbarı mutlaka değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN