Yatırımcıların güvenli limanı olarak gördüğü altın, Fed Başkanı Jerome Powell'ın yarın yapacağı kritik açıklamalar öncesinde dar bir bant aralığında hareket ediyor. Piyasalar, Powell'ın açıklamalarının enflasyon ve faiz oranları üzerindeki etkilerini yakından takip ederken, altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten yatırımcılara önemli bir uyarı geldi.

İslam Memiş Altın Yatırımcısına Müjdeyi Verdi! Temmuz'dan Itibaren...

İslam Memiş: "Dananın Kuyruğu Yarın Kopacak!"

Memiş, Fed'in artık faiz oranlarını uzun süre yüksek tutmaktan endişe duyduğunu belirterek, bir sonraki politika hamlesinin faiz artırımı olmayabileceğini öngördü. Ancak Powell'ın açıklamalarının ardından 10 yıllık ve 2 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan artışlar, piyasalardaki belirsizliği artırdı.

Elinde Fiziki Altın Bulunduranlara Kötü Haber İslam Memiş, ‘Yasak Geliyor’ Diyerek Duyurdu (5)

Memiş, "Perşembe günü dananın kuyruğu kopacak! Ona göre tedbir alırsınız." diyerek yatırımcıları uyardı. Yarın ve Cuma günü açıklanacak enflasyon verilerinin piyasalarda sert dalgalanmalara neden olabileceğini belirten Memiş, hangi yönde bir hareket olacağının belirsiz olduğunu, ancak piyasaların oldukça sıkışık olduğunu ifade etti.

Elinde Fiziki Altın Bulunduranlara Kötü Haber İslam Memiş, ‘Yasak Geliyor’ Diyerek Duyurdu (2)

10 Temmuz Kapalıçarşı Altın Fiyatları

Spot altın, ons başına 2.370,37 dolar seviyesinde işlem görürken, yurt içinde 24 ayar gram altın 2.662 TL, çeyrek altın 4.225 TL ve Cumhuriyet altını ise 17.172 TL'den işlem görüyor.

Elinde Fiziki Altın Bulunduranlara Kötü Haber İslam Memiş, ‘Yasak Geliyor’ Diyerek Duyurdu (1)

Altını Olanlar Düşüşe Aldanmasın: Uzman İsimden Rahatlatan Açıklama Altını Olanlar Düşüşe Aldanmasın: Uzman İsimden Rahatlatan Açıklama

Yatırımcılara Tedbir Tavsiyesi

İslam Memiş, yatırımcılara piyasalardaki belirsizlik nedeniyle tedbirli olmalarını ve risk yönetimi stratejilerini gözden geçirmelerini tavsiye ediyor. Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları ve enflasyon verilerinin piyasalarda yaratacağı etki yakından takip edilerek, yatırım kararlarının buna göre şekillendirilmesi önem taşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi