Gaddar dizisinde Enver karakterine hayat veren Alper Çankaya hakkında aramalar arttı. Peki,  Alper Çankaya kimdir? Alper Çankaya kaç yaşında? Alper Çankaya aslen nereli? Alper Çankaya nerede doğdu? Alper Çankaya dizi ve filmleri neler? Alper Çankaya'nın hayatı merak konusu oldu. Sizlere Alper Çankaya'nın hayatını araştırdık...

Alper Çankaya kaç yaşında kimdir? Alper Çankaya aslen nereli dizi ve filmleri neler?

Alper Çankaya kimdir?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1990 Tekirdağ doğumluyum. Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 2009 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü'nden ayrılarak 2012 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne başladı.

Öğrencilik yıllarında Bilkent Tiyatrosu'nda sahnelenen birçok oyunda rol aldı. Aleksey Burago, Daniel Irizarry, Erdal Küçükkömürcü, Jason Hale, Işıl Kasapoğlu, Zeynep Ekin Öner gibi birçok yerli ve yabancı yönetmenle çalıştı. John Uecker'in Metod Oyunculuk Seminerlerine ve Susan Main'in Linklater Ses Seminerlerine katıldı.

2016 yazında Şangay Tiyatro Akademisi'nde burslu olarak geleneksel Çin operası eğitimi aldı. Ayrıca 2015-2017 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu'nda eğitmen ve yönetmen asistanı olarak çalıştı.

2017 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu ve aynı yıl sınıf içi deneylerle birlikte Sahne 367'yi kurdu.

Alper Çankaya, tiyatro çalışmalarının yanı sıra 2018 yılından bu yana Vatanım Sensin, Söz Senettir, Çukur, Baba, Kimden Kaçıyorduk, Anne?, Cam Perde gibi çeşitli film ve dizilerde rol aldı.

Alper Çankaya kaç yaşında?

Alper Çankaya 33 yaşındadır.

Alper Çankaya nerede doğdu?

Alper Çankaya Tekirdağ'da dünyaya geldi.

Alper Çankaya Oynadığı Dizi ve Filmler?

Yabancı / Oyuncu - 2022        

Resimli Osmanlı Tarihi / Işık Tasarımı - 2020 

Soytarılar 2024 / Oyuncu - 2018         

Madde 22 / Oyuncu - 2017     

Lefty'i Beklerken / Oyuncu - 2016     

Mouthgasm / Oyuncu - 2016  

Lady with a Lapdog, with Jokes and a Happy Ending / Oyuncu - 2015      

Dr. Korczak Örneği / Oyuncu

Cam Perde (Ömer, Sinema Filmi 2023)

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? (Komiser Yardımcısı, TV Dizisi 2023)

Baba (Ahmet Kalkan, TV Dizisi 2022) 

Ben Bu Cihana Sığmazam Behçet Şavlı kimdir gerçek adı? BBCS Mustafa Üstündağ nereli kaç yaşında oynadığı diziler? Ben Bu Cihana Sığmazam Behçet Şavlı kimdir gerçek adı? BBCS Mustafa Üstündağ nereli kaç yaşında oynadığı diziler?

Ex Aşkım (Sefa, TV Dizisi 2021)

Çukur (Sefa, TV Dizisi 2020)

Söz Senettir (Cihat, Sinema Filmi 2019)

Vatanım Sensin (Arslan, TV Dizisi 2018)