Son yıllarda adı pek az gündeme gelen Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel ile evliliği büyük yankı uyandıran Spiker Derya Demir Tezel hakkında vatandaşlar sıkça sorgular gerçekleştiriyor. Peki Ali Tezel'in eşi Derya Demir Tezel kimdir? Derya Demir Tezel kaç yaşında çocuğu var mı?

Ali Tezel kimdir?

Ali Tezel, Türkiye'de tanınmış bir sosyal güvenlik uzmanı ve gazeteci olarak bilinmektedir. İzmir, Ödemiş'te 10 Eylül 1966 tarihinde doğmuş ve eğitim hayatına bu şehirde başlamıştır. Ortaokulu İzmir Buca Lisesi'nde ve liseyi Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde tamamlamıştır.

Kariyerine sağlık memuru olarak Nevşehir'de başlayan Tezel, daha sonra Ankara Numune Hastanesi'nde çalışmıştır. Hacettepe Üniversitesi'nde anestezi teknikerliği eğitimi alırken aynı zamanda çalışmıştır. İlerleyen yıllarda İzmir Alsancak Devlet Hastanesi'nde acil serviste çalışırken Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde eğitimine devam etmiştir.

1995 yılında SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavını kazanarak SSK'da çalışmaya başlamış ve daha sonra SSK Sigorta Müfettişi olmuştur. SGK'da çeşitli görevlerde bulunmuş ve uzun yıllar "Çalışma Hayatı" ve "Sosyal Güvenlik Köşe" gibi konularda yazılar yazmıştır.

Saz eşliğinde uğurlamışlardı: Melih Gökçek’in yorumuna cenaze sahiplerinden tepki! Saz eşliğinde uğurlamışlardı: Melih Gökçek’in yorumuna cenaze sahiplerinden tepki!

Televizyon kariyerine de adım atan Ali Tezel, SKYTURK ve Kanaltürk gibi kanallarda programlar yapmıştır. Ayrıca Habertürk gazetesinde haftalık köşe yazıları yazmıştır.

Ali Tezel'in çeşitli sosyal güvenlik konularında kitapları da bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul'da özel bir büroda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Derya Demir Tezel kimdir?

Derya Demir Tezel, Tele1 TV'de gazeteci ve spiker olarak çalışan bir isimdir. Ali Tezel ile 2020 yılında evlenmişlerdir. Çift, KRT TV'de "Ali Tezel'e Soralım" programını birlikte sunmaktadır. Derya Demir Tezel'in geçmişi ve kariyeri hakkında daha fazla bilgi için Instagram adresine bakabilirsiniz..