İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde kazı çalışmaları sonrasında açılan su dolu bir çukura düşerek hayatını kaybeden minik Edanur Gezer, sevenlerini yasa boğdu. Minik Edanur'un ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Ali Sukas için gözaltı kararı çıkarıldığı biliniyor. Ali Sukas hakkında merak edilenler ise google arama motorlarında araştırılıyor. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Ali Sukas'ın, olayda ihmali olduğu görüldü. Şüpheli sıfatıyla savcılığa ifade vermeye gelen Ali Sukas hakındaki detayları sizler için araştırdık. Peki, Ali Sukas olayı nedir? İBB Ali Sukas kimdir? Ali sukas'ın eşi kim? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik. İşte ayrıntılar... 

 Ali Sukas olayı nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin gerçekleştirdiği kazı çalışması sonrasında oluşan su birikintisine düşerek hayatını kaybeden beş yaşındaki Edanur Gezer'in ölümüyle ilgili olarak İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Ali Sukas hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ağaç A.Ş. Genel Müdürü Ali Sukas, bugün( 6 Mayıs) tarihinde avukatıyla birlikte Küçükçekmece Adliyesi'ne gelerek savcılığa teslim oldu.  Ali Sukas, şüpheli sıfatıyla soruşturmayı yürüten savcıya ifade vermeye hazırlanıyor.

Ali Sukas

İBB Ali Sukas kimdir?

1966 yılında Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı İncesu köyünde doğan Ali Sukas, ilkokul eğitimini doğduğu köyde tamamladıktan sonra Üsküdar Haydarpaşa Lisesi'nden 1984 yılında mezun oldu. Lisans eğitimini 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'nde Orman Mühendisi olarak tamamlayan Sukas, daha sonra İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde "Orman Koruma ve Orman Entomolojisi" alanında yüksek lisans çalışmalarını sürdürdü.  Eğitim, çevre ve sosyal alanlarda aktif rol alan Ali Sukas, birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşunda kurucu başkan ve yönetici olarak görev aldı. Ali Sukas, 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürlüğü'ne getirildi.  

Fehmi Koru Kimdir Kaç Yaşında? Fehmi Koru Nerede Yazacak? Fehmi Koru Kimdir Kaç Yaşında? Fehmi Koru Nerede Yazacak?

Ali Sukas Eşi

Ali sukas'ın eşi kim?

Ali Sukas'ın eşi Berna Sukas, İYİ Parti'de Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Aynı zamanda 31 Mart yerel seçimlerinde CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı olarak da yer aldı.