Ali Altay kimdir? Ali Altay kaç yaşında? Ali Altay nereli? Ali Altay ne iş yapıyor? Ali Altay'ın hayatını sizler için araştırdık...

Ali Altay kimdir?

Ali Altay 1983 yılında Antalya'da doğan Ali Altay, müzik kariyerine 9 yaşında ilkokul öğretmeninin vefatı ile başladı. Henüz 5. sınıftayken Çigan Orkestrası'nda perküsyon grupları yaptı. Kendisinden çok daha yaşlı müzisyenler arasında usta-çırak ilişkisi nedeniyle üretimin bozulması, sahne eğitimini zorunlu kıldı. 13 yaşındayken şiddet kullanımıyla dikkat çekti ve şimdi davul çalıp şarkı söylüyor. Bu arada hem davulcu hem de vokal kişiliğiyle birçok gösteriye katıldı.

Müziği ve yorumuyla daha geniş kitlelere ulaşma arzusuyla 1999 yılında İstanbul'a geldi. Müzik dünyasındaki yeri Olmaz Mi adlı müzik albümüyle devam ediyor.

Karel Valansi Kaç Yaşında Kimdir? Karel Valansi Kiminle Evli Aslen Nereli? Karel Valansi Kaç Yaşında Kimdir? Karel Valansi Kiminle Evli Aslen Nereli?

Ali Altay, 999 yılında "Aşkın Yanımda" adlı Anadolu rock tarzındaki albümünü çıkardı. İlk klibini Ramazan Denizhan yönetimindeki "Ah Akşamlar" şarkısına çekti. 2002 yılında “Sen Beni Unut / Terk-i Diyar” isimli albümünü çıkardı. 2005 yılında çıkış şarkısı Olmazmı ile aynı adı taşıdığı düşünülen "Ey Aşk" adlı müzik albümüyle müzik dünyasının adını altın harflerle yazdı. Ali Altay, iki yıllık aradan sonra üç şarkıyla müzik çalışmalarına devam ediyor. Ali Altay'ın yeni eserinden oluşan 3 şarkı, 2 cover ve 1 yeni şarkı bulunmaktadır. Sanatçı, yayıncı arkadaşlarının önerilerini dinleyerek şarkı seçimleri ve düzenlemeleri yaptı. Ali Altay'ın müzik bölümü tüm hızıyla devam ediyor. Ali Altay 40 yaşında.