Çiftçiler aylar öncesinde ektikleri arpa ve buğdaylarının hasadını Temmuz ayının gelmesiyle birlikte yapmaya başladılar. Ankara'nın Akyurt ilçesinde biçerdöverler tarlalara giriş yaptı. Akyurtlu çiftçiler, büyük emekler vererek ektikleri arpa, buğday ve nohutların hasadını gerçekleştiriyor.

Akyurt'ta, Tohum Eleme Merkezleri Hizmete Giriyor (4)

Çiftçilere ve tarıma destek veren Akyurt Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu senede arpa buğday hasadının başlamasıyla birlikte ilçede tohum eleme tesisini tekrardan açıyor.

Ankara'da 19 Temmuz Cuma Günü Hava Nasıl Olacak? Sıcaklık Rekorları Kırılabilir! Ankara'da 19 Temmuz Cuma Günü Hava Nasıl Olacak? Sıcaklık Rekorları Kırılabilir!

Akyurt'ta, Tohum Eleme Merkezleri Hizmete Giriyor (1)

1 TEMMUZDA HİZMETE GİRİYOR

Akyurt Belediyesi, hasat zamanının başlamasıyla tohum eleme tesisine ilişkin bir duyuru yaptı. Yapılan açıklamaya göre, ilçede bulunan tohum eleme tesisinin 1 Temmuz Pazartesi günü hizmete girecek. Belediyeden yapılan duyuruya göre tesiste öncelikli olarak arpa eleme işlemi yapılacak

RANDEVU ALINMASI GEREKİYOR

Seneye tekrardan ekim yapmak için eleme işlemi yaptıracak çiftçilerin, tohum eleme tesisinden randevu almaları gerekiyor. Randevu oluşturmak isteyen çiftçiler, 844 13 16 ve 0530 150 92 09 numaralı iletişim numarasından sıra alabilirler.

Akyurt'ta, Tohum Eleme Merkezleri Hizmete Giriyor (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ