İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Arkadan hançerlendim" sözlerine partisinin grup toplantısında yanıt verdi. Meral Akşener, kendisinin de parti içinde arkadan hançerlendiğini ima eden sözleri gündemde yer aldı. 

Devlet Bahçeli grup toplantısında konuşmadı! Herkes meraklanırken, nedeni ortaya çıktı Devlet Bahçeli grup toplantısında konuşmadı! Herkes meraklanırken, nedeni ortaya çıktı

"En fazla akıl verilen, parmak sallanan genel başkan benim"

Meral Akşener'in grup toplantısından sarf ettiği sözler ise şu şekilde: "En fazla naz edilen, sözü kesilen, akıl verilen, en fazla parmak sallanan genel başkan benim. Allah nasip ederse o parmakları tek tek kıracağım. Toprak bizde, iklim bizde, su bizde ama parayı başkaları kazanıyor. Bu eğri düzeni mutlaka değiştireceğiz. İsterse en yakınım olsun. Vallahi billahi değiştireceğim. En yakınım olsun, en güvendiğim olsun. Kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim."

"Yolsuzlukların en miniği dahi olsa gereğini yapmayan namerttir"

Akşener; İyiler Hareketi, her türlü pisliğin, güç kullanımının karşısında, tertemiz insanlardan oluşan partidir diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "İyiler Hareketi her türlü pisliğin, güç kullanımının, garibanı ezen anlayışın ve abidik gubidik yapıp cep doldurmaya kalkışanların karşısında, sırtında yara olmayan, tertemiz, gözümün içine baksan arkasının görüldüğü insanlardan oluşan bir partidir. Bunun dışında davrananların içimizde yeri yoktur. Garibanın hakkına giren, bir taraftan insanların emeği karşılığı aç gezdiği Türkiye'de saray rejiminin getirdiği yolsuzlukların, israfların, cebellezilerin en miniği dahi olsa gereğini yapmayan namerttir."

Gazeteci İsmail Saymaz'ın iddiasına göre ise  Akşener bu sözleri ile İYİ Parti içinde haftalardır sürmekte olan krize dair çok önemli detaylar verdi. Ümit Dikbayır, Akşener'in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle suçlanırken, Uğur Poyraz ise Akşener'in aleyhinde ve özel kalemi hakkında konuştuğu için suçlandığı öne sürülmekte.