"Akrabalarınızı, e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarabilirsiniz" iddiası sosyal medyada gündem olmuştu. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden akrabalık bağlarının kesilip kesilmediğini öğrenmek için araştırma yapmaya başlayınca, İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM),  konuya dair açıklama yaptı.

"İDDİALAR DOĞRU DEĞİL"

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin (DMM) resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında, e-Devlet sistemi üzerinden akrabalarla ilişiğin kesilebileceği yönünde iddiaları doğru olmadığı açıklandı.

Yunan şarkıcının İzmir konseri iptal edildi: Şarkıcının açıklaması ise pes dedirtti Yunan şarkıcının İzmir konseri iptal edildi: Şarkıcının açıklaması ise pes dedirtti

"GÖRÜNTÜLER MANİPÜLASYON AMAÇLI HAZIRLANMIŞ"

DMM, e-Devlet sisteminde "Akraba İlişiği Kesme İşlemleri" gibi bir hizmetin bulunmadığını belirterek, asılsız iddialara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. DMM, konuya dair dayanak olarak sosyal medya hesaplarında yayınlanan ekran görüntülerinin, e-Devlet Kapısı'ndaki bir hizmete ait olmadığını, görüntülerin diijital ortamlarda manipülasyon amacıyla hazırlandığını bildirdi. 

Akrabalar E Devlet'ten Çıkartılabiliyor Mu Dmm'den Açıklama (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ