AKKAYA’DAN MECLİSTE BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Bu haber 20 Ekim 2022 saat 9:51 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı beşinci toplantısı 18 Ekim Salı günü Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda saat 18.00’da başlayan meclis toplantısında 9 gündem maddesi yer aldı. Mecliste kürsüye çıkarak konuşma gerçekleştiren AK Parti Polatlı Belediye Meclis Üyesi Mustafa Akkaya, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

AKKAYA: HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM

AK Parti Polatlı Belediye Meclis Üyesi Mustafa Akkaya, “Polatlı için birlikte hareket etmeliyiz. Polatlı’ya Tarım Üniversitesi de kurulacak Allah’ın izniyle. Polatlı’nın il olması için de hep birlikte mücadele edelim. Son dönemlerde Polatlı üzerinde Facebook’ya, Twitter’da, internette sahte şeyler dönüyor. Buna karşı birlik ve beraber olarak mücadele edelim. Bugün ona yarın buna, herkese gelecek sıra. Biz burada Polatlı’yı yönetiyoruz. Polatlı için mücadele edelim sizden ricam budur.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYEYE AİT TAŞINMAZLAR SATILACAK

Polatlı Belediye Meclisinde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Mülkiyeti Polatlı Belediyesine ait ada parsel ve yüzölçümleri belirtilen taşınmazların, 5393 sayılı kanunun 18/e maddesine istinaden ihale suretiyle satışının yapılabilmesi konusu komisyon tarafından incelendi. Yapılan çalışmalar neticesinde, Mülkiyeti Polatlı Belediyesine ait ada parsel ve yüzölçümleri belirtilen taşınmazların ihale suretiyle satılmasına oy birliği ile karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

9 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; “2023 Yılı Bütçesi” ile ilgili konunun müzakeresi, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları” ile ilgili konunun müzakeresi, “Yenimahalle İmar Planı İtirazları” ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Okul Kantini ve Yemekhanelerinin Denetimi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Eğitim, Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan; “Mevsimlik İşçilere Kırtasiye Yardımı Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Yaprak ve Toprak Analizi Laboratuarı Kurulması ” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Tarım Alanlarının Çölleşme Riski” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konularından ilgili komisyonlarda çalışmaları tamamlanmadığı için mecliste görüşülmedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.