Polatlı Emlakçılar Odası Başkanı ve Polatlı Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Akkaya, Polatlı’nın il olması ihtimali dahilinde Haymana’nın Polatlı’ya bağlanabilmesi ihtimali üzerine değerlendirmede bulundu.

Ali Yerlikaya, Ankara esnafını ziyaret etti Ali Yerlikaya, Ankara esnafını ziyaret etti

POLATLI BİR DÖNEM HAYMANA’NIN NAHİYESİ KONUMUNDAYDI

Polatlı Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi ve Emlakçılar ve Şehir İçi Taşıyıcılar Odası Başkanı Mustafa Akkaya değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz günlerde Polatlı’nın il olmasa gündeme gelmişti. Polatlı il olduğunda tabi ki kendisine bağlı ilçeler de olması gerekiyor. il kulislerinde konuşulan hangi ilçelerinin Polatlı’ya başlanacağı. İlk olarak sınır ve yakın olan ilçeler konuşulur. Tabi ki Haymana da hem yakınlığı hem de sınır komşusu olarak ilk konuşulan isim olarak gündeme gelmekte. Polatlı’da yaşayan Haymanalılar sessiz kalırken Haymanada yaşayan, Haymana halkı yüksek ses ile Polatlı’ya bağlanmak istemediklerini seslendirdiler. Tarihine bakarsak tabi ki Haymana kuruluşu Osmanlı imparatorluğu ile aynı yaşta yani 600 yıl öncesine dayanıyor. Polatlı bir dönem Haymana’nın Nahiyesi konumundaydı.

BİRLİKTE HAREKET ETMENİN ÇÖZÜMÜNE BAKMAKTIR

Tarihsel manada yaşça büyük olan Haymana tabi ki bağlanmayı istemez. Ayrıca Ankaralı olmak varken, Polatlılıyım demek biraz daha zor gelir topluma. Aslında bu örnekleri vermek önemli, ama yeni yüzyılın gelişimine baktığımızda. Polatlı gelişim noktasında Haymanadan çok fazla gelişmiş olduğu için bizim için bir şekilde sorun teşkil etmiyor. Ben bir Haymanalıyım, benim gibi Polatlı’da birçok Haymanalı hemşerimiz ikamet etmekte. Sivil toplumlarda, siyasette, ekonomide ve sosyal hayatta Polatlı’da bir yerlere gelmiş söz sahibi olmuş insanlarız. Bizlerin bu tür yarışmalara girmemiz hiç uygun değil. Hep birlikte uyum içerisinde yaşıyoruz. Ben kendi gönlümce Polatlı il olmalı. Devlet icrası uygun görürse Haymana da Polatlı’ya bağlanırsa kimsenin söyleyecek bir sözü kalmaz. Bizlere düşen görev süreci takip edip, birlikte hareket etmenin çözümüne bakmaktır.”

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ