AKARYAKITTA “KADIN ELİ”

Bu haber 24 Mayıs 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Mesleki cinsiyeti ortadan kaldırmak ve kadın istihdamını arttırmak amacıyla Polatlı’da Shell akaryakıt istasyon sahibi Namık Atalay, OPET akaryakıt istasyon sahibi Bünyamin Toplu ve Petrol Ofisi Polatlı Bayii sorumlusu Alişir Atalay çalışma gerçekleştiriyor. İşletme sahipleri akaryakıt istasyonlarında kadın çalışanların artması ve bu sektörde sadece erkek çalışabilir algısının yok edilmesi gerektiğini belirtiyor.

ATALAY: KADIN VATANDAŞLARIMIZA İŞ İMKANLARI SAĞLIYORUZ

Shell akaryakıt istasyon sahibi Namık Atalay; “Günümüzde kadın sürücülerin çoğaldığı ortamda akaryakıt istasyonlarında satış görevlisi olarak kadın vatandaşlarımıza iş imkanları sağlıyoruz. Akaryakıt istasyonlarında çalışmanın kadınlar için zor olduğu düşünülüyor. Shell istasyonlarında uygulanan “Kadın Enerjisi” programıyla kadınların bu sektörde başarılı olacağı gösterilmiş oldu. Kadın müşterilerimizde, kadın çalışan gördüklerinde mutlu ve rahat oluyorlar. Bizim de görevimiz kadın çalışanlarımızın rahat ve huzurlu çalışacakları bir ortam sağlamak. Şehrimizde kadın istihdamının artması için elimizden gelenin fazlasını yapmak için emek veriyoruz. Kadın çalışan sayımızı arttıracağız” dedi.

TOPLU: MESLEKİ CİNSİYETİ ORTADAN KALDIRMAK İSTİYORUZ

OPET akaryakıt istasyon sahibi Bünyamin Toplu; “İşin cinsiyeti olmadığını kanıtlamak istiyoruz. Özellikte akaryakıt gibi tamamen erkek egemen bir sektörde kadınların da yapabileceğini göstermeyi amaçlıyoruz. OPET, “Kadın Gücü” projesiyle bu konuda öncü konumunda bulunuyor. Toplumsal algıyı değiştirmek ve çalışma hayatında kadınlara fırsat eşitliği sunmayı amaçlıyoruz. Akaryakıt istasyonlarında mesleki cinsiyeti ortadan kaldırarak kadın çalışan sayısının artırılmasını hedefliyoruz. Polatlı’da yaşayan kadın vatandaşlarımızda akaryakıt istasyonlarında sadece erkekler çalışacağı gibi düşünceleri yok sayarak çalışmak için başvuru yapabilirler” dedi.

ATALAY: KADINLARIN HER ALANDA ÇALIŞABİLECEĞİNİ GÖSTERMEK İSTİYORUZ

Petrol Ofisi Polatlı Bayii sorumlusu Alişir Atalay; “Akaryakıt sektörünün erkek çalışanlara daha fazla hitap ettiği algısını değiştirmek istiyoruz. Akaryakıt satış yetkilisinden, market satış yetkilisine kadar kadınlarımızın her alanda çalışabileceğini göstermek istiyoruz. Kadınlarımızın işgücüne katılımı ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi açısından da önemli bir konu. Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması, karar alma mekanizmalarında bulunmaları ve kadın bakış açısının tüm sektörlerdeki politikalara yansıması cinsiyetçi rollerden sıyrılmak adına büyük önem taşıyor. Polatlı’da kadınlarımızın her alanda çalışabileceğini göstermek için çalışmalarımız var.” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.