Akaryakıt fiyatlarındaki her türlü dalgalanma, aç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor.
Geçtiğimiz günlerde duyurulan benzin ve motorin zamlarının ertelenmesiyle bir nebze rahatlayan vatandaşlar, beklenen zam haberinin kesinleşmesiyle yeniden endişeye kapıldı.

25 Haziran gece yarısından itibaren geçerli olacak zamlarla birlikte benzine 2 TL, motorine ise 1 lira 68 kuruş zam yapılması bekleniyor. Zam kararının uygulanacağını öğrenen araç sahipleri, bu gece yarısından önce depolarını doldurmak için akaryakıt istasyonlarına akın etti.

Akaryakıt Zammı Öncesi Benzin Istasyonlarında Kuyruk (3)

İSTASYONLARIN ÖNÜNDE KUYRUK OLUŞTU

Zamlar pompaya yansımadan önce Ankara'da, istasyonlarda hareketlilik ve yoğunluk yaşandı. Yoğunluk ilerleyen saatlerde kuyruğa dönüştü. Başkentte, özellikle iş çıkış saatinden itibaren yoğunluğun arttığı gözlemlendi. Birçok sürücü, fiyat artışından önce depolarını doldurmak için uzun süre beklemeye razı oldu.

TBB Başkanı İmamoğlu, sokak hayvanları yasası hakkında uyarılarda bulundu TBB Başkanı İmamoğlu, sokak hayvanları yasası hakkında uyarılarda bulundu

Akaryakıt Zammı Öncesi Benzin Istasyonlarında Kuyruk (2)

"YOĞUNLUK GECE 00.00'A KADAR DEVAM EDER"

Akaryakıt satış görevlisi, gün boyunca yoğun bir tempoyla çalıştıklarını ifade etti. Özellikle akşam iş çıkış saatinde yoğunluğun oluştuğunu belirten görevli, akşam saatlerinde başlayan yoğunluğun gece 00.00'e kadar devam edeceğini söyledi. Akaryakıt görevlisi, "Zammın geleceğini öğrenen vatandaşlar saatlerdir benzin istasyonuna geliyorlar. Bugün oldukça yoğunduk, özellikle iş çıkışı saatlerinde büyük bir artış yaşadık. Bu trafiğin gece 00.00’e kadar süreceğini tahmin ediyoruz" şeklinde konuştu.

Muhabir: KÜBRA AÇIKGÖZ