31 Mart Yerel Seçim süreci, başkanlık seçiminin ardından tekrar oy sayımı ile devam ediyor. Ülkenin çeşitli il ve ilçelerinde partilerin itirazları sonrasında oylar tekrar sayılırken, kimi ilçede belediye başkanlarında değişiklik yaşandı.

Bitlis’in Güroymak ilçesinde resmi olmayan ilk sonuçlara göre Yeniden Refah Partisi’nin önde olması sebebiyle adayları Emrullah Yıldırım’ın belediye başkanlığını kazandığı öne sürülmüştü.

Seçim Günü

Ak Parti’den ise bu sonuçlara itiraz geldi ve oyların tekrar sayımı için yaptıkları itiraz YSK tarafından kabul edildi. Yapılan tekrar sayımın ardından ise AK Parti adayı Mutlu’nun oyu 16 artarak 4 bin 316’e yükseldi. Yeniden Refah Partisi’nin adayı Emrullah Yıldırım’ın oyu ise 4 bin 297 yükseldi.

14 bin 107 seçmenin oy kullandığı 62 sandığın yeniden sayılmasının ardından Güroymak Belediye Başkanı AK Parti’nin adayı Eşref Mutlu oldu.

Ak Parti’nin Itiraz Ettiği Ilçede Belediye Başkanı Değişti

İHA

AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK Toplantısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK Toplantısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu