AK PARTİ’NİN İKTİDAR ÖMRÜ DOLDU

Bu haber 26 Ekim 2020 saat 9:14 'de eklendi.

Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan İYİ Parti üye standını ziyaret eden İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk bir takım açıklamalarda bulundu. Öztürk“Ne yazık ki Türkiye üç gün önce yine çiftçinin aleyhine olacak bir kararla karşı karşıya geldi, sabah uyandığımızda gazetelerde buğday, mısır, benzeri ürünlerde 1 Ocak’a kadar gümrük sınırlaması yapıldı. Bu çiftçi için çok acı bir tablodur, bizim bölgemizde buğday da üretiliyor mısırda üretiliyor nohutlu üretiliyor şimdi çiftçinin yerli ve milli olarak adlandırılan bu iktidarın çiftçinin bu ürünleri 1 ocağa kadar sınırlaması demek şuan mısır hasadı yapılıyor. Bu ürünlerin ne yazık ki değerinin çok altında alımına veya fiyatını çiftçinin istediği değerde satışına mani olacaktır. Birileri tarafından yine ne yazık ki mutlu bir azınlık yaratılacaktır. Biz bunlara karşı gündem oluşturmaya çalışıyoruz kamuoyunu bilinçlendirmek çalışıyoruz ne yazık ki kamuoyu bunu takipten uzak ne zaman ki ofise yada borsaya gittiğinde o gün öğreniyor ama o günde iş işten geçmiş oluyor.” dedi.

18 YILDIR TÜRKİYE’Yİ BU KARANLIK TABLOYA GETİREN AK PARTİDİR

Öztürk, “Adalet ve Kalkınma Partisinin üreticiyi düşündüğüne inanmıyorum bunlarla artık geldiğimiz noktada artık üretici kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor, sadece günden güne de kötüye gidiyor. Siz yerli ve milliyim derseniz bir taraftan üreticiyi destekleyeceğim derken bir taraftarda gümrük vergilerini sıfırlarsanız şuanda Polatlı’da olduğu gibi Türkiye’nin pek çok vilayetinde köyler boşaltılıyor. Doğuda, güneydoğuda, Harran ovasında, Adana ovasında bir çok yerde Konya’da, Polatlı’da. Kendi ilçemizden pay edelim 100,200 haneli köyler 20, 30 haneye düştü neden düştü yani 500 dönüm arazisi olan çiftçilik yapanların çocuğu şuan Başkent Organize Sanayide, çalışıyorlar Sincan da ve Polatlı OSB de ne yazık ki asgari ücretle ya işçi yada güvenlik görevlisi olarak çalışıyorlar. Sebebi ne biliyor musunuz, bu bekar kardeşlerimiz evlenemiyor, köyde diye kimsenin ailesi kızını vermek istemiyor. Böyle acı bir tablo ile karşı karşıya kaldık. Bunu yapan ne millet ittifakının partileri iyi parti, cumhuriyet halk partisidir nede başka bir siyasi parti. Bu işin 18 yıldır Türkiye’yi bu tabloya karanlık tabloya getiren Adalet ve Kalkınma Partisidir. “ dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN İKTİDAR ÖMRÜ DOLMUŞTUR

 Öztürk “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidar ömrü dolmuştur. Artık değişim kaçınılmazdır. İYİ Parti sayın genel başkanımızın liderliğinde Türkiye’yi karış karış gezerek iktidara doğru gidiyor. Dün Honda araştırma merkezinin son yaptığı araştırmada veri 14.8 dir bu İYİ Partinin iktidara ne kadar emin adımlarla ne kadar sağlam bir şekilde gittiğinin göstergesidir. İnşallah Polatlı’nın haklarının savunulması açısından üreticinin haklarının savunulması açısından Türk milleti için çıktık bu hareket cesurlar hareketi dedik o günden bu güne yanlış olan ne varsa da bunu AK Partiye ayna olarak gösterdik göstermeye de devam edeceğiz.”dedi.

 İKTİDAR VE ORTAKLARI ASKIDA EKMEKLE ÖVÜNÜR HALE GELDİ

Organize sanayi bölge başkanları ile görüşüyoruz yakın bir zamanda onları tekrar ziyaret edeceğiz bizim tespitinin yine verilere dayalı bir tespittir Ankara’daki organize sanayi bölgelerindeki elektrik tüketimi yüzde 55 düşmüş, bir organize sanayi bölgesinde elektrik tüketimi yüzde 55’e düşmüşse ne manaya gelir üretim yok demektir. Üçlü vardiyadan tekli vardiyaya dönülmüş, bir çok yer ne yazık ki kepenk kapatmış fabrikaların bir çoğu şuan çalışanlarını ücretsiz izne gönderiyorlar. Devletin pandemiden dolayı verdiği bin 100 küsur lira verdiği parayla bin 100 lirayla vatandaş mahalle bakkalını mı ödesin, çocuğunun okul ihtiyacını mı karşılasın. Ne yazık ki uzaktan eğitime geçildi bir laptop 5 bin TL den aşağı değil bir tablet bin lira 2 bin lira 3 bin lira yani bunu her zaman söylüyorum ülke bu duruma geldi ama ne yazık ki iktidar ve ortakları askıda ekmek ile övünür hale geldiler .” dedi.

ÖNEMLİ OLAN YİĞİDİ BİR SOMUN EKMEĞE MUHTAÇ ETMEMEK

Öztürk, “Önemli olan yiğidi bir somun ekmeğe muhtaç etmemekti. Yanı başımızda bakkallar var fırınlar var ben çocukluğumdan beri hatırlarım, mutlaka fırınları yanında bir dolap vardır öyle logolarla falan süslü değildir. İnsanlar giderler 2 ekmek alırken 3 ekmek parası öderim bir ekmeği de o dolaba bırakırım ihtiyaç sahibi de alır. Bu bizim geleneğimize var ama biz bunu göstere göstere yapmayız parti bayrakları ile donatmayız dolayısıyla iktidar önce bunu sorgulamalı iktidar 18 yıl sonra geçmiş hükümetlerin yağ kuyruklarını tüp kuyruklarını SSK kuyruklarını gösterirken kahkaha atan iktidar şuan vatandaşı bir ekmeğe bir somun ekmeğe muhtaç etti. ”dedi.

VATANDAŞIN ÖNCELİĞİ EKONOMİ ÇOLUĞU ÇOCUĞU RIZKI

Öztürk, “Soğan üreticisinin ürünleri şuan tarlada kaldı. Binlerce dönüm arazide soğan kuruyup kaldı alıcısı yok. Patates üreticisi 40 kuruştan bahsediyor maliyeti değil genel başkanımızın dün ondan önceki gün Kayseri be Bolu’daydı. Kayseri çiftçisi artık sütleri artık satamaz hale geldiklerini, süt ürünlerinin onlar için bir karşılığının olmadığını anlatmaya başladılar. Dolayısıyla vatandaşın önceliği ekonomi çoluğu çocuğu, rızkı ama ne yazık ki muktedirler önceliği 5 tane yandaş şirket ve kendi yandaşları inşallah bu günlerde a bir zaman sonra bitecek vatandaş sadece sayın genel başkanımıza güvensin ve bu iktidarı sandıkla gelen iktidarı sandıkla göndereceğiz.” dedi. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.