Zehranur Aydemir AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığı ve AK Parti Polatlı Kadın Kolları tarafından organize edilen Aşure dağıtımı etkinliği ardından gazetemize verdiği röportajda Aydemir, gerçekleştirilen etkinlik için teşekkür ederek beş yıl boyunca ara vermeden çalışacaklarını ifade ederek,  “Polatlı İlçe Başkanımız Aysel Başkanı'nın daveti ve kadın kolları ilçe başkanımızın da bizleri davetiyle bugün Polatlı'dayız. biliyorsunuz aşure aslında bizim birlik ve beraberliğimizin kuvvetli sembollerinden birisi bir aş, bir yemek ama hazırlanması aslında Türk mutfağının zenginliğini Türkiye'deki işte tarımın nasıl bir bereketli olduğunu ve bu bereketin de aslında sofralara Sofralardan da insanlara nasıl yayıldığını gösteren bir simge aslında aşure. biraz belki geç kaldık ama böyle bir imkanı kullanarak aslında biz de Polatlı halkını bir bolluk, bereketle kucaklamaya gayret göstermek  İstedik. ben davetleri için Aysel Başkanıma İlçe Kadın Kolları Başkanıma çok teşekkür ediyorum. hem böyle bir vesileyle biz de Polatlı'da saha programı yapmış olacağız Aslında hep sahadayız. bu hafta Şereflikoçhisar'da, Bala'da, Gölbaşı'nda diğer ilçelerimizde Çankaya'da bulunduk. sahadayız her zaman ama insanlarla böyle farklı araçlarla buluşmak bizlere daha da güzelleştiriyor Hani hep derler ya işte öğrenci mesela söyler işte ya bu sene de bir aşure getiren olmadı.”

BU BEŞ YILDA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ

Aydemir, “Aslında bu yıl elhamdülillah seksen bir ilde dokuz yüz yetmiş üç ilçede Ak Parti teşkilatları olarak her noktada aşüre dağıtımı yaptık. Yeter ki hiç kimse aşuresiz kalmasın dedik Herkese ulaştırmaya gayret ettik. sosyal medyada özellikle aşureyi ulaşamayan arkadaşlarımıza da dedik ki hani şey yapalım onlara da ulaşalım. Onlara da Inşallah şimdi buradan aşureyi dağıtacağız. İlk önce kadın kollarımızla bir kahvaltı programımız var. Toplantımızı yaptık. Buradan da köy ziyaretimiz var. Köyümüze geçeceğiz. Üçpınar’a geçeceğiz. Inşallah birliğimizi, beraberliğimizi daim edip Allah'ın izniyle bu beş yılda çok güzel çalışmalara imza atacağız inşallah.”

BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZA ULAŞMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Yeni dönemde genel seçimlerde Ankara millet vekili olarak mecliste yerini alan Zehranur Aydemir, aynı zamanda en genç parlamento üyesidir. Aydemir gençlere yönelik olarak yapılacak çalışmalardan bahsederek,   “Parlamentonun en genç milletvekili olarak görev alıyorum mecliste evet. bizler de aslında süreç daha böyle yeni başlamışken bir tatil genel kurulun tatil olmasıyla aslında sahaya yoğunlaştık daha çok işte gençlerimizin meclise ulaşmasını sağlıyoruz. Meclise gelen arkadaşlarımızı meclise ziyaretlerini yapıyoruz. Işte farklı yerlerini gösteriyoruz. Oradaki o manevi ruhu yakalamalarını gayret ediyoruz bizler gençlerin tamamını temsil ediyoruz. çünkü şu an parlamentoda genç beş tane vekilimiz var. Otuz ve altında. Bunların dördü AK Parti'de E biz tabii ki de isterdik  keşke hani nasıl parlamentoda bir muhalefet taraf var, bir hükümet tarafı var. O ikisi arasındaki şeyin, gençler arasında da olmasını isterdik. Ama bunun, bu durumun farkındayız. Yani dördü AK Parti'den biri yeşil sol partiden, başka hiçbir partide genç vekilimiz yok Ama biz gençlerin meselelerini gençler tarafından konuşmasını, hem muhalefetimizi kendimiz yapacağımız, hem hükümetimizi hani o konuşmaları hep kendimiz içerisinde yapacağımızı biliyoruz. Biz de bütün arkadaşlarımıza ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. alanımız gençlik, inşallah gençlerle çok nice programlara hızlı hızlı hayata geçireceğiz. Hayata geçirmek istediğimiz birkaç proje var. özellikle bu tatili iyi değerlendirip o projeleri neticelendirmeye çalışıyoruz Artık eylül, ekim dönemleriyle okulların açılmasını, kampüslerin açılmasıyla hepsini teker teker hayata geçireceğiz inşallah.”dedi.  

DAHA ÇOK GENÇ DAHA ÇOK KADIN OLACAK

Aydemir, “AK Parti'de üç dönem kuralı var. Aslında bu döneme baktığınız zaman dinamiklere Sayılara, rakamlara, istatistiklere baktığımız zaman çok net bir şekilde görüyoruz ki aslında AK Parti gerçekten yapmış olduğu bu üç yıl, üç dönem kuralıyla aslında siyaseti çok güzel bir şekilde şekillendirdi. Şu an Yenilenen bir meclis var. Yenilenen bir meclisin etkisiyle daha kalabalık bir meclis var. Çünkü yenilenen insanlarla beraber daha kalabalık daha çok kişinin ziyaretleri oluyor. Daha çok kişiye ulaşabiliyorlar belki de o inşallah şöyle bizler ne kadar güçlü olursak, bizler ne kadar güzel işlere vesile olursak, aslında bizden sonra gelecek nesillerde daha çok genç olacak, daha çok kadın olacak. Bizler de bunun gayretindeyiz Bizler başarılı işlere imza atalım ki inşallah bizden sonra daha da artsın bu sayılar diyelim.”dedi.

DEMİR: VEKİLİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ankara'ya Sadece 2 Saat Uzaklıkta: Eylül Ayında Gezilecek Günübirlik En Muhteşem Yerler Ankara'ya Sadece 2 Saat Uzaklıkta: Eylül Ayında Gezilecek Günübirlik En Muhteşem Yerler

Ziyarette ilişkin olarak yaptığı açıklamada teşekkürlerini ileten AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir özellikle Seçim sürecinde kadın kollarının öneminden de bahsederek, “Öncelikle bugün kadın kolları başkanımız Fatma Erten'in kadın kolları olarak düzenlemiş olduğu hem kahvaltı hem aşure programına değerli vekilimiz  Zehra Nur Aydemir'in ve Ankara İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyemiz Nermin Hanım'ın Hacer Hanım'ın katılımlarıyla güzel bir program olduğuna inanıyoruz.”dedi.

AK PARTİNİN BAŞARISINDA KADIN KOLLARININ ETKİSİ BÜYÜKTÜR

 Demir, “Bugün önemli olan hani aşure zaten vekilimiz anlattı. Ama buradaki şey aşure gününü kutlamak ama bir de kadın kollarının seçimlerde gösterdiği başarının da aslında bir teşekkürü gibi oldu. Yani bugünkü program biraz öyle bir anlam yüklendi. Çünkü hakikaten Son geçirdiğimiz seçimlerde hem ilçe yönetimi hem kadın kolları Polatlı'da çok ciddi bir performans gösterdi. Çalmadıkları kapı kalmadı. Gitmediğimiz hiçbir köy, hiçbir ev kalmadı. Hemen hemen diyebilirim ki tek tek kapılar çalındı. Tabii buradaki en büyük görev de kadın kolları bu işi yürüttü. Çünkü bir kadın her kapıyı çalabilir. KAdın kollarının bugün Polatlıda yüzde 55, 27 gibi bir oy almasının ve Türkiye genelinde de bu kadar güzel bir derece ile sonuçlanmasının nedenlerinden biriside Cumhurbaşkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi kadın kolları AK Partinin başarısında kadın kollarının etkisi büyüktür. Bu bütün Türkiye’de geçerlidir. Bugün programımıza katına kardeş ilçemiz Haymana Kadın kolları başkanımız Ayten Bağcı’ya da teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

BU AYIN MANEVİYATINA DA UYGUN OLARAK AŞURE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konuya ilişkin olarak açıkalmalarda bulunan AK Parti Polatlı Kadın Kolları Başkanı Fatme Erten, "Birlik beraberlik dayanışma paylaşma ve bereketin sembolü olan Muharrem ayının  devletimize milletimize tüm İslam alemine ve polatlımıza hayırlı olsun. Her yıl geleneksel yaptığımız aşure dağıtım programıni bu yıl da gerçekleştiriyoruz. Bu tür programların birlik ve beraberliğin pekişmesi açısından önemli olduğunu biliyoruz. Aşure pişirilmesinin bizim medeniyetimizde  çeşitli izahları vardır, Birçok tanenin ve çeşidin bir kazanda kaynayıp birleşmesi ve pişmesi bu aşın aşka dönüşmesidir . Aşureyi aşure yapan içindeki taneleri , fındık fıstık değil,birlik beraberlik, kardeşlik ve sevgidir . Bu ayın maneviyatına da uygun olarak aşure dağıtımi gerçekleştirildi. Herkese afiyet olsun. Birlik ,beraberlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi olan Muharrem ayı'nın  tüm Dünyaya, İslam alemine Türkiye'mize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum."dedi. 

HABER: İLKNUR KILINÇ