Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen seçimlerin ardından ‘seçim güvenliği’ konusuyla ilgili birçok iddia gündeme atılarak, sosyal medyada konuyla ilgili birçok paylaşım yapılmaya devam ediyor.

“BAHANE ÜRETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

CNN Türk canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ‘oyların yanlış girildiği’ konusuyla ilgili açıklama yaparak, “Bahane üretmekten başka bir şey değil. Sonucu etkileyecek bir rakam olmadığı gibi bu yönde normal süreç hukuki olarak devam ediyor. Yüzde 49.5'luk oran ve yüzde 88'lik katılım seçim güvenliği konusunun ne kadar oturduğunu ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

“STRATEJİK HAMLELER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP'de sıcak gelişme! Tüm MYK üyeleri istifa etti... CHP'de sıcak gelişme! Tüm MYK üyeleri istifa etti...

Cumhurbaşkanlığı için ikinci seçim için hazırlanan AK Parti’nin 'Sinan Oğan'la görüşme olacak mı?' sorusuna da cevap veren Dağ, “Biz ilk turda da bunu gördük, CHP'ye İYİ Parti'ye oy verip Sayın Erdoğan'a oy veren birçok pusula olduğunu gördük. İkinci turda da gelin Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa edelim diyoruz. Artık Sayın Erdoğan'ın bu şahlanış döneminde elinin daha güçlü olmasını sağlayalım. Biz milletimizin tamamının oyuna ikinci turda talibiz. Bu şekilde tabii ki stratejik hamleler de yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.