AK PARTİ’DEN, CUMHUR İTTİFAKI’NI SORGULATAN SÖYLEMLER GELDİ!

Bu haber 15 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi’nin Ekim ayı son oturumunda, Polatlı Belediyesi’nin 2021 yılı bütçe performansı görüşmelerinde mecliste ilginç diyaloglar dikkat çekti. Kartatepe konutlarında başlayan AK Parti ve MHP arasındaki Cumhur İttifakı çatlağı, son oturumda da kendine gösterdi. Ancak bu kez AK Parti’den iki meclis üyesinin farklı söylemleri AK Parti’nin umhur İtitfakı’na bakış açışı ve anlayışını adeta sorgulattı. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sırrı Arpaç’ın kürsüden MHP, AK Parti ve İYİ Parti gruplarına yönelik, Meclisin sadece CHP ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya arasında geçtiğini söylemesi üzerine, kürsüye Mustafa Attaka’yı çıktı ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın yanında olduğunu sölmedi. Ancak Akaya’nın hemen ardından kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkan Vekili ve sözcüsü İsmail Hakkı Akgök, Belediye Başkanı Mürsel Yıdızkaya’yı ittifak ve AK Parti’ye yönelik söylemlerine ilişkin eleştriler geldi. Uzun zamandır Cumhur İttifakı eleştrilerineyanıt vermeyen AK Parti’nin, Akkaya’nın kürsüden Başkan Yıldızkaya’ya destek vermesinin ardından harekete geçerek Başkan Yıldızkaya’yı eleştirmesi, AK Parti gurubunda farklı görüşlerin hakim olduğuna yönelik soru işaretleri oluşturdu. Bu durumun nasıl açıklığa kavuşacağı yada AK Parti’den bu konuyla ilgili bir açıklama gelip gelmeyeceği ise merakla bekleniyor.

AKGÖK, YILDIZKAYA’NIN İTTFAK SÖYLEMLERİNİ ELEŞTİRDİ

Akgök, “2021 Yılı bütçesi Polatlı’mıza Polatlı halkına hayırlı olsun. Ak Parti olarak Polatlı’ya yapılacak, gelecek he türlü hizmetin arkasındayız, iktidarda olduğumuz dönemde de böyleydi muhalefette olduğumuzda da cumhur ittifakında olduğumuzda da. Başkanım hep diyor ya tutarlılık tutarlılık işte o tutarlılık şeyine bakarsak ben kendimden örnek vereyim ben 2009 yılından beri meclis üyesiyim 2009 yılında burada meclis üyesi olan arkadaşlar da var. Sizde malumunuz Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanıydınız. O zamanki AK Parti iktidarı döneminde hemen hemen tüm satışlara hayır oyu verdiniz. Ondan sonraki Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarında olduğunuz bizim muhalefette olduğumuz CHP’nin meclise giremediği dönemde bunlar 2009’dan AK Parti iktidarı MHP İktidarı ve şu anda cumhur ittifakı olarak tüm plan bütçe komisyonunda satışlarla alınan kararlarda MHP ne oy verdi AK Parti ne oy verdi CHP ne oy verdi bu kesinlikle olsun. “ dedi.

CHP EVET VERİYORDU MHP RET VERİYORDU

Akgök, “Her seferinde siz bunu dillendiriyorsunuz biz o zamanda satışlara evet dedik. Bizim üç dönemde hatta daha önceki dönemleri de sayalım hemen hemen daireden gelen oylamalarda yüzde 99 gibi dairenin lehine oy kullanmışızdır. Hizmetin Polatlı’ya gelmesi noktasında hiçbir zaman engel olmadık. O zamanki dönemlerde plan bütçe komisyonunda MHP’li arkadaşımız o zamanda görev yaptım ben plan bütçe komisyonunda o zaman görev yaparken karar alınırdı, işte partiyle bir görüşeyim ondan sonra bildiririz derdi aslında satışa borçlanma yetkisine evet diyecek pozisyonunda oluyordu. Ondan sonra dönüp akşam saat 6 da mecliste olacak bir saat önce arkadaş arıyor biz buna ret vereceğiz niye ne oldu ve genelde o zaman Cumhuriyet Halk Partisi satışlardan evet verirdi hatta o zamanki meclis üyesinin yaptığı elbette ki Polatlı belediyesi arsa üretecek arsa satacak. O zamanki Cumhuriyet Halk Partisi evet veriyordu Milliyetçi Hareket Partisi ret veriyordu. 2009’dan bu yana oylamalarda hangi parti evet dedi hangi parti hayır dedi. Çünkü bunu ikide bir diyorsunuz siz bunun artık bir açıklığa kavuşması lazım.” dedi.

AK PARTİ GRUBUNDA BİR SAVRULMA VAR, BUNDAN BEN BU GÜNE KADAR BİR ÖZÜR BEKLEDİM

 Akgök, “Siz geçende bir söz söylediniz, o sözden de arkadaşlarımız hep rahatsız işte AK Parti grubunda bir savrulma var. Bundan ben bu güne kadar bir özür bekledim. Hala ne gibi bir savrulmamız var başkanım, her türlü oylamada cumhur ittifakındayız diye her şeye evet diyecek değiliz, her şeye hayır diyecek te değiliz. Burada 9 tane meclis üyesi arkadaşım hepsi kendi iradeleri le oturur grubumuzda toplantımızı yaparız, kendi kararımızı veririz, uzman kişi kuruluş kurumlardan da bilgi alırız. Destek alırız toplasan 5 senede biz 3 şeye hayır demişizdir. Sizin döneminizde de yüzde 99 belkide daha fazla yüzde 99.9 bile dairenin lehinde kararlar vermişizdir. Yani ikide bir bunu getirmenize gerek yok yoksa biz cumhur ittifakı olarak elbette ki bırakın ittifak olmasak da Polatlı’ya yapılacak her hizmete destek veririz. Cumhuriyet Halk Partisi’nde de olsak yaparız, AK Parti iktidarında da olsak yaparız sizde de yaparız. Bu konunun açıklığı kavuşmasını isterim. Başkanım son cümlenizde tutarsızlık dediniz” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.