ABD ve Türk deniz kuvvetleri Akdeniz’de geçiş eğitimi yaptı ABD ve Türk deniz kuvvetleri Akdeniz’de geçiş eğitimi yaptı

AK Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Süleyman Okudan'ın kim olduğu google arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşlar Süleyman Okudan'ın hayatını merak ediyor. Peki, AK Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Süleyman Okudan kimdir kaç yaşında nereli? İşte soruların cevapları...

Süleyman Okudan kimdir?

Manavgat'ın sıcak topraklarında, 1958 yılında doğan Süleyman Okudan, Türk tıp camiasının önemli isimlerinden biridir. Eğitim hayatına Manavgat'ta başlayan Okudan, ilerleyen yıllarda Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim alarak 1982 yılında bu alandaki bilgi ve birikimini taçlandırdı.

13 Kasım 2003 tarihinden itibaren 6 Aralık 2011 tarihine kadar Selçuk Üniversitesi'nin rektörlük koltuğunda oturan Okudan, üniversite yönetiminde önemli adımlar attı ve eğitim alanında pek çok projeyi hayata geçirdi.

Ancak, 18 Kasım 2008 tarihinde Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından gerçekleştirilen Okyanus Operasyonu'nda adı geçti ve gözaltına alındı. Bu süreç, onun hayatında bir dönüm noktası oldu. Ancak, hukuk mücadelesini kararlılıkla sürdürerek, 8 Mayıs 2009 tarihinde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada beraat etti ve özgürlüğüne kavuştu.

Süleyman Okudan'ın yaşamında ayrı bir önem taşıyan nokta ise ailesidir. İki oğlu olan Okudan, Seha ve Onur ile birlikte sevgi dolu bir aile ortamında yaşamını sürdürmektedir

Süleyman Okudan kaç yaşında?

Süleyman Okudan 1958 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 66 yaşındadır.

Süleyman Okudan aslen nereli?

Süleyman Okudan aslen Antalya Manavgatlıdır.