Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "AK Parti'yi kibirleri boylarını aşan muhterislere kesinlikle kurban edemeyiz" dedi. Erdoğan ayrıca "AK Parti'ye güç katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var. Siyaseti kariyer basamağı olarak görenlerle yol yürünemeyeceğini geçmiş tecrübelerimiz ışığında çok çok iyi biliyoruz" mesajıyla da dikkat çekti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan 'Müzeler Günü' mesajı Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan 'Müzeler Günü' mesajı

"BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TÜRK DEMOKRASİSİNİN KAZANMASI"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Vesayet odaklarının asla uyumadığını, uygun ortam ve fırsat kolladığını çok iyi biliyoruz. Seçim öncesinde çok farklı kampanyalar vardı. Pek çok algı operasyonuna maruz kaldık. Bunların hepsini boşa çıkardık. Ülkemiz aleyhine yürütülen onca propaganda rağmen 85 milyon olarak sandığın gücünü ortaya koyduk.

31 Mart seçimleri sonuçları karşısında başkaları gibi 14 Mayıs gecesi sahnelenen "Öndeyiz" müsamerelerine başvurmadık. Bizim için önemli olan Türkiye'nin Türk demokrasisinin kazanması.

Siyasi atmosferde oluşan yumuşama ikliminde siyasetçilerin mesajları kadar siyaset kurumuna olan güvenin artmasının da payı var. Bu iklimin Türk siyasetinin hakim karakteri haline gelmesini ümit ediyoruz. Samimiyetimizi ve yapıcı tavrımızı bugüne kadar muhafaza ettik, Türkiye'yi partiler arasındaki gerilim hattına mahkum etmek isteyenleri başta 1 Mayıs olmak üzere çeşitli oyunlarına gelmedik. Muhalefetteki muhataplarımızın da dirayetli davrandığını görüyor, bundan da ülkemiz siyaseti adına memnuniyet duyuyoruz.

Erdogan Kongre 2

"AK PARTİ'DEN GÜÇ DEVŞİRECEK İSİMLERE DEĞİL AK PARTİ'YE GÜÇ KATACAK ŞAHSİYETLERE İHTİYACIMIZ VAR"

Son MYK toplantımızda geleneksel istişare kampımızı çok yakın bir tarihte toplama kararı aldık. Önce milletvekillerimizle, ardından belediye başkanlarımızla bir araya geleceğiz. Komplekse kapılmadan, eleştirilere kulaklarımızı tıkamadan bu süreci büyük bir özgüven ve şeffaflıkla yönetiyoruz.

İstişare ve yenilenme sürecinde AK Parti olarak yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Bizim AK Parti'den güç devşirecek isimlere değil, AK Parti'ye güç katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var. İnşallah bu süreci kılı kırk yaran bir kuyumcu titizliğiyle yürüteceğiz. Kırarak, dökerek, dağıtarak değil tam tersine toparlayarak, birleştirerek, bütünleştirerek, kucaklayarak ilerleyeceğiz.

Siyaseti kariyer basamağı olarak görenlerle yol yürünemeyeceğini geçmiş tecrübelerimiz ışığında çok çok iyi biliyoruz. Partimizi zirveye taşıyacak isimlerle kongrelerimizi birer yeniden diriliş, yeniden şahlanış vesilesi haline dönüştürmek arzusundayız. Özünde bir gönül seferberliği olan kongremiz ancak böyle bir vizyonla yürütülmesi durumunda bekleneni verebilir."