Ankara Ankamall sinema halk günü ne zaman? 2024 Ankara halk günü bilet fiyatları Ankara Ankamall sinema halk günü ne zaman? 2024 Ankara halk günü bilet fiyatları

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları öncülüğünde Gazze’de hayatını kaybeden anneler için 81 ilde protesto gerçekleştirdi. K Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, yaptığı açıklamada, ‘’ İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 34 bin 683 kişi öldü, 78 bin 18 kişi yaralandı. Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü raporuna göre Gazze’de 9 bin kadın öldü. Günde otalama 63 kadın hala ölüyor ve bunların 37’si anne’’ dedi.

Ak Parti Kadın Kolları Türkiye Geneli Protesto Gerçekleştirdi 2

Ayşe Keşir, kayıp ve akıbeti bilinmeyen kadın sayısının ise 2 bini aştığını söyleyerek,
“Filistin’de sağlık sisteminin çökmesi nedeniyle yaklaşık 60 bin hamile kadın risk altında. Her gün 180 anne ölümle burun buruna doğum yapıyor. Ne diyordu Gazzeli anne? ‘Ben 6 çocuk doğurmakla yükümlüyüm. Çünkü 2’sini İsrail öldürecek, 2’si eve ekmek getirmek için çalışacak, 2’si de ülke için işe yarasın.’”
Keşir, Filistin’de her 5 kadından 4’ünün aile bireylerinden en az birinin üst üste iki öğün yemek yiyemediğini de ifade etti.

Ak Parti Kadın Kolları Türkiye Geneli Protesto Gerçekleştirdi 3

Keşir sözlerine şöyle devam etti, ‘’ Şu anda 81 ilde aynı bu şekilde eş zamanda sivil toplum kuruluşları, teşkilatlarımız, vekillerimiz ve tüm halkımızla birlikte Gazzeli anneler için dimdik ayaktayız’’ dedi.

İHA