Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Beyşehir-Seydişehir bölünmüş yolunun açılışında bulundu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Beyşehir-Seydişehir bölünmüş yolunun açılışında bulundu

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'a bir derneği ziyareti sırasında, beyaz bir araçla kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı esnasında yoldan geçen 32 yaşındaki E.G.D. başından vurularak ağır yaralanırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Saldırının kimler tarafından gerçekleştiği henüz bilinmezken, yaşanan panik dolu anların ardından AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay, yaşanan tüm anları tv100’de telefonla katıldığı canlı yayında anlattı.

       Ak Parti Başkan Adayı Yeniay, Saldırı Anını Anlattı Otomatik Silahların Ateşlendi (2)

"OTOMATİK SİLAHLARLA ATEŞ EDİLDİ"

Başkan Adayı Aziz Yeniay, o anları şu şekilde anlattı:

"Biz derneğimizde oradaki insanlarla programlı bir toplantı yapıyorduk seçim çalışmaları kapsamında. Sokağa girmeden otomatik silahlarla bulunduğumuz bölgeye ateş edildi. Oradaki hedefim kim olduğu noktasında emniyetimiz bir açıklama yapmadan net bir bilgi vermemiz söz konusu değil. Bir vatandaşımız başından ağır yaralandı. Durumu oldukça kritikti.”

Ak Parti Başkan Adayı Yeniay, Saldırı Anını Anlattı Otomatik Silahların Ateşlendi (1)

"20 METRE MESAFEDEN ATEŞ EDİLDİ"

“Sokağa cephe olan, tamamıyla cam olan bir mekanda sokağa da 2-3 metre mesafede oturduğumuz bir noktada bu sesler geldi. Dolayısıyla ilk etapta bizim duyumumuz, otomatik silahların ateşlendiğiydi. Orada emniyet güçleri vardı. Kuvvetle muhtemel, emniyet güçlerinin varlığı ürküttüğü için muhtemelen sokağa girmediler. O sırada sokaktan geçen bir vatandaşımız ağır şekilde yaralandı. Bulunduğumuz yerden 20 metre mesafeden ateş edildi. Emniyet güçlerimiz takibini yapıyor. Kısa sürede failler yakalanacak. Emniyetimiz olayın aslının ne olduğun açıklayacaktır."

"Bir aşiret, dernek ve hemşeri kavgası olabileceğine dönükte güvenlik güçlerinin tahminleri var bize gelen bilgilerde" sorusunu ise Yeniay, "Her şey olabilir, burada vurulan kişinin hedef alınması söz konusu olabilir, başka başka kişilerin gerekçeler olabilir. Emniyetimiz açıklama yapmadan bir yorumda bulunmak yanıltıcı bir bilgi olur” şeklinde cevapladı.

"SALON AĞZINA KADAR DOLUYDU"

Yeniay son olarak şunları söyledi: “Arkadaşlarımızın hepsi içerideydi. Salon ağzına kadar doluydu. Konuşma yaparken silahlarını ateşlenmesiyle büyük bir panik yaşandı. İnsanlar siper almaya gayret gösterdi. Gerekli güvenlik tedbirini hemen aldık. Bölge halkına da geçmiş olsun diliyorum.”