Kahramankazan’da Geleneksel Piknik şöleni yapıldı Kahramankazan’da Geleneksel Piknik şöleni yapıldı

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, geçtiğimiz günlerde Ülke TV canlı yayınında Halk Ekmek Fabrikası’na girmek isteyenlerden rüşvet alındığını iddia etmişti. Başkan Özcan, “Halk Ekmek Fabrikası'nda işe girmek isteyenlerden rüşvet alındı. Bunu da ispatlarım. İşe girmek isteyen bir kişi aracıya 20 bin TL ile 40 bin TL arasında para yatırıyor. İşe girmek için kredi çekip rüşvet verenler var. Bu yöntem ile 200 kişi işe girdi. Benim bu iddiamı çürütürse Yavaş ben görevi bırakırım. Eğer bunu ispatlayamazsa kendisi görevi bırakacak mı merak ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu konu hakkında 21 Temmuz 2023 tarihinde teftiş başlatmış, teftişin sonunda ise bahsi geçen ismin ve paranın yatırıldığı hesabın sahibi olduğu iddia edilen kişinin belediye personeli olmadığı ortaya çıkmıştı. Ancak Mansur Yavaş, olayın tüm şeffaflığıyla aydınlatılabilmesi adına konuyu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına taşıdı ve iddiaların sahibi AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın da tanık olması için başvuruda bulundu.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, kişisel sosyal medya hesabından konu kapsamında açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan, “Ankaralı’nın hakkını, hukukunu korumak ve cebinden çıkan her kuruşun hesabını sormak benim için şereftir. Biz burada olduğumuz sürece Ankaralı sahipsiz değil, hiç endişeniz olmasın. Mansur Yavaş, iddialarımın arkasındayım, belgelerimle birlikte tanık olarak orada olacağım” ifadelerine yer verdi.

HABER: KADİR BUĞRA TOPKAYA