İstanbul’da Fatih ilçesinde gerçekleşen yangın bir kısmı tadilat halinde olduğu öğrenilen 3 katlı bir binada çıktı. Neden çıktığı bilinmeyen yangın kısa sürede yandaki 4 katlı binanın üç ve dördüncü katına sıçradı. Çevredeki vatandaşlar itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu.

Ahşap Evde Çıkan Yangın Panikletti! Güçlükle Söndürüldü (2)

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Fatih, Bayrampaşa, Bakırköy ve Şişli itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın güçlükle kontrol altına alındı. Alevlerin 2 binayı da sardığı yangın için itfaiye ekipleri Hızır Çavuş Köprübaşı Sokak ve Mürselpaşa Caddesi üzerinde iki koldan söndürme çalışmaları yürüttü. Yangın yaklaşık 30 dakikalık bir çalışmanın ardından söndürüldü.

İddiaya göre yangın yandaki binaya sirayet ettiği esnada binada bulunan bir vatandaş da kendi imkanlarıyla evden çıkarak kurtuldu. Yangından kurtulan vatandaşın dumandan etkilendiği öğrenildi.

Valilik açıkladı… Ankara’da hakkında yakalama kararı olan 980 kişi yakalandı Valilik açıkladı… Ankara’da hakkında yakalama kararı olan 980 kişi yakalandı

Ahşap Evde Çıkan Yangın Panikletti! Güçlükle Söndürüldü (3)

Söndürme çalışmaları nedeniyle Mürselpaşa Caddesi bir süre araç trafiğine kapatılarak ulaşımın ara sokaklardan gerçekleşmesi sağlandı.
Polis ve itfaiye ekiplerinin yaptığı ilk inceleme sonucu yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmadığı öğrenildi.

Polis ekipleri yangınla ilgili inceleme başlattı.

İHA