“AĞZINIZDAN ÇIKANI KULAĞINIZ DUYSUN!”

Bu haber 23 Eylül 2022 saat 9:27 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Polatlı İlçe Başkanlığı tarafından AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir’in Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya da ithamda bulunan ifadelerinin yer aldığı ses kaydı sonrası basın açıklaması düzenlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör ve Polatlı Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Ali Talay, AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir’in Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya da ithamda bulunan ifadelerinin yer aldığı ses kaydı sonrası basın açıklaması düzenledi. Çok sert ifadelerle Aysel Demir’i iddialarını ispat etmeye davet edilen açıklamada, “Şehrin büyüklüğüne rağmen böyle ufukları küçük siyasiler Polatlımızın talihsizliğidir. Herkes aklını başına almalı ve ağzından çıkanı kulağı duymalıdır” ifadeleri yer aldı.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN ZİHNİYETİYLE AYNI HAVAYI TENEFFÜS ETMEK BİLE ZULDÜR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör tarafından okunan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Bir zümreyi ya da partiyi temsil edenlerin her sözüne ve davranışına dikkat etmesi önemli, bir o kadar da zorunludur.  Söz ağızdan çıkana kadar sizin, ağzınızdan çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz. Siyaset millete hizmet için önemli bir araçtır. Siyasiler toplumu ayrıştırarak itham ve iftiraya dayalı bir üslupla asla başarılı olamazlar. Çamur at izi kalsın zihniyetiyle;  Şehri yönetenlerin, Belediye Başkanının ve bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının haysiyetlerini sohbetlerine meze yapan siyasilerle; adı sanı kim olursa olsun aynı havayı teneffüs etmek bile zuldür.”

HERKES AKLINI BAŞINA ALMALI

“Bizler onuru için yaşayan, büyük bir fikre kendini adamış, dava sahibi insanlarız. Tek amacımız Büyük Türk Milleti’ne ve yaşadığımız şehre hizmet etmektir. Hal böyle iken iktidarın hizmetlerini Polatlımıza yansıtmakla görevli bir İlçe Başkanının; bunun yerine iftira, tezvirat ve fitne amaçlı söylemlerde bulunması kabul edilebilecek bir şey değildir. Şehrin büyüklüğüne rağmen böyle ufukları küçük siyasiler Polatlımızın talihsizliğidir. Herkes aklını başına almalı ve ağzından çıkanı kulağı duymalıdır. Siyaset çocuk oyuncağı, kahve muhabbeti ya da ego tatmin mecrası olmadığı gibi ciddi bir iştir.”

BELEDİYE BAŞKANIMIZA İFTİRA ATMAK SEVİYESİZLİĞİN EN AÇIK ÖRNEĞİDİR

“9 Yıldır hemşehrilerimizle hemhal olmuş pek çok yeniliği ve projeyi Polatlımıza başarıyla kazandırmış Belediye Başkanımıza iftira atmak seviyesizliğin en açık örneğidir. Bu zamana kadar bunun gibi bir çok iftira, karalama ve dezenformasyona siyasi saygı çerçevesinde tahammül ettik. Bu ve bunun gibi iddialarla başkanlık makamının diyetini ödemeye alışkın olmamıza rağmen; bu sefer iddia sahiplerinin AK Parti’nin şehrimizdeki temsilcisi olması bizleri ziyadesiyle şaşırtmıştır.”

BU İTİBAR SUİKASTLERİNE ARTIK TAHAMMÜL ETMEYECEĞİZ

“Bu itibar suikastlerine artık tahammül etmeyeceğiz. Tüm çabalarına rağmen kendilerine yıllardır gösterdiğimiz siyasi nezaketi suistimal ederek, karalama ve yalanla siyasi ikbal peşinde olanları; emanetini kutsal gördüğümüz halkımıza şikayet ediyoruz. Polatlı Belediyesi’nin son iki dönemine pek çok başarıyı sığdırmış, Belediye Başkanımıza leke sürülmek istenmesine asla müsaade etmeyiz. Bazı çirkinliklerle Belediye Başkanımızın ismini yan yana getirmek bile hadsizliktir. Herkesi onurlu ve ahlaklı olmaya davet ediyoruz.”

HER ŞART VE ŞEKİLDE İDDİALARINI İSPATLAMAYA ÇAĞIRIYORUZ

“AK Parti Polatlı İlçe Başkanı’nın Whatsapp iletişim mecralarına yansıyan ses kaydında; Polatlı Ticaret Odası’nı, Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ve Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’yı suçlayan, zan altında bırakan ifadeler kullandığı görülmüştür. İddia sahibi İlçe Başkanı iddialarını hemen ve acilen ispatlamalı bahsettiği belgeleri kamuoyuyla zaman kaybetmeden paylaşıp yargıya başvurmalıdır. Kendilerini her şart ve şekilde iddialarını ispatlamaya çağırıyoruz. İspatlayamadıkları takdirde iftiracı ve bütün fitnenin kaynağı olarak anılacaklarını bilmelidirler.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.