AĞUSTOS AYI İKİNCİ MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 06 Ağustos 2022 saat 11:25 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Ağustos ayı ikinci toplantısı Perşembe saat 18.00’da Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında 15 gündem maddesi yer aldı.

15 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan ;”Ankara İli Polatlı İlçesi Beylikköprü Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000Ölçekli Uygulama imar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ” ile ilgili konunun müzakeresi, “Kırsal Mahalle ve Kırsal Yerleşik Alan Tespiti” ile ilgili konunun müzakeresi, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan “Geçicisi İşçilerin Maaş ve Unvan Bazında Ödeme Miktarı hakkında” önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

BÜTÇE AKTARIMI KONUSU

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesi b bendi ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesine istinaden, Tesisler Müdürlüğü’nün Elektrik Tesisatı Giderleri tertibindeki 3 milyon TL ödeneğin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ nün Diğer Giderler tertibindeki 1 milyon TL ödeneğin ve Kırsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün Zirai Malzeme ve İlaç alımları tertibindeki 100 bin TL ödeneğin, Bahçe Malzemesi Alımları Yapım ve Bakım Gideri tertibindeki 300 bin TL ödeneğin, İş Makinası Kiralama tertibindeki 100 bin TL ödeneğin, Hareketli İş Makinası Alımları tertibindeki 400 bin TL ödeneğin, Sosyal Tesisler tertibinden 100 bin TL ödeneğin alınarak Temizlik İşleri Müdürlüğü Kara Taşıtı Alımları tertibine 5 milyon TL aktarılması hususunu mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

İLAÇ VE TIBBİ MALZEME TOPLATILMA ÇALIŞMALARI YAPILACAK

‘ilaç ve Tıbbı Malzemelerin Toplatılması’ ile ilgili müşterek önergesi Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu tarafından yapılan toplantıda görüşülerek aşağıdaki karar alındı. Evimizde bulunan ihtiyaç fazlası veya günü geçen ilaçların tıbbi malzemelerin bilinçsizce çöplere atılması hem doğa hem de çevre kirliliğine sebep olmaktadır. İlaç ve Tıbbi malzeme toplatılması usullerinin belirlenmesi ve gerekli araştırmaların yapılması konusunda oy birliği ile karar alındı. Karar mecliste oy birliği ile kabul edildi.

KOMİSYON ÇALIŞMASI DEVAM EDEN MADDELER

Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Hayvan Yıkama Havuzunun Tamir ve Bakımının Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Çevre Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan;  “Parka İsim Verilmesi (Hasan ÜNAL)” ile ilgili konunun müzakeresi, “Parka İsim Verilmesi(Levent YÜCEL)” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ile Eğitim Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan; “Mevsimlik işçilere Kırtasiye Yardımı Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi maddeleri Eylül ayı meclis toplantısında görüşülecek. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen AK Parti grubunun önergesi olan Kent bütününde zemin kat ticaret teşekkül etmiş alanların analiz edip harita çıkarılması konusu, Yerel Eşitlik Eylem Planı Kapsamında Yerel Eşitlik Eylem Planı üyesi kadın meclis üyelerinin önergelerinden Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale olunan geleceğimiz olan çocuklarımızın yetişmesinde babalarımızın da aktif rol alabilmesi için yeni doğum yapan annelerimize hazırlanan bebek paketinde sağlıklı, mutlu, güçlü ve eşit bireyler yetişmesi adına baba içinde bilgilendirme broşürlerinin hazırlanmasına yönelik Polatlı Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kadın Danışma Merkezi paydaşlarının aracılığıyla çalışmaların yapılması konusu ve Eğitim Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale edilen Polatlı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Polatlı tarihinde Hacı Bektaş-ı Veli ile ilgili yürütülen tüm çalışmalara yeniden yön verecek hususların araştırıldığı Firdevsî-i Rûmî tarafından kaleme alınan Velayetname adlı eser ile sürdürmüş olduğu çalışmalar doğrultusunda Fatma Bacı tarafından kurulan gerektiğinde eşleri ile savaşa katılan, gerektiğinde ise sosyal hayatta aktif şekilde rol alan dünyanın ilk kadın teşkilatı Bâciyân-ı Rûm’a ilişkin bulguların Polatlı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, POTA, Hacı Bayram Veli Fen-Edebiyat Fakültesi paydaşlarının aracılığıyla araştırılmasına yönelik çalışmaların yapılması konusu da Eylül ayı meclis gündeminde görüşülecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.