AĞUSTOS AYI BİRİNCİ MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 04 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi, Ağustos ayı birinci birleşim birinci oturum toplantısı 2 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 11 gündem maddesi yer aldı.

MECLİSTE 11 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

11 gündem maddesinin yer aldığı toplantıda gündemin ikinci maddesinde yer alan Karailyas Mahallesi ve üçüncü maddesinde yer alan Kuşçu Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/100 Ölçekli Uygulama İmar Planı İtirazı konusunun imar komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesinde yer alan trafo yeri ve beşinci maddesinde yer alan Gazi (Şehitlik) Mahallesi “yençok” İmar Plan Notu İlavesi İtirazı ile ilgili müzakere konusu imar komisyonuna havale edildi. Çölyak hastalarına temel gıda yardımı ve çiftçi destekleme projeleri ile ilgili konunun müzakere konusun da plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan imar planı bulunmayan kırsal yerleşme alanları ve kırsal yerleşme alanı dışında kalan alanlardaki yapılaşma koşulları ile büyükşehir belediyesine ait yol ve caddelerin tespiti konuları hazır olmadığı için görüşülmedi. Eğitim, kültür ve engelliler komisyonuna havale olunan kadınlarımıza e-ticaret eğitiminin desteklenmesi ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konusu hazır olmadığı için görüşülmedi.

LAVANTA YETİŞTİRİCİLİĞİ KONUSU KABUL EDİLDİ

Kırsal kalkına ve tarım komisyonuna havale olunan “lavanta yetiştiriciliği” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konusu okundu ve oy birliğiyle kabul edildi. Polatlı’da iklim ve toprak yapısı nedeni ile lavanta yetiştiriciliğine uygun olup, Polatlı Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden projelerde uygun olan alanlara lavanta bitkisi ekiminin yapılması ve bölge halkına lavanta bitkisi yetiştiriciliği ile ilgili çalışmalar yapılmasına oy birliğiyle kabul edildi.

BESİHANE KONUSU YENİDEN MECLİS GÜNDEMİNDE

Hayvancılık tesislerinin yapılaşma koşullarının yeniden değerlendirilmesi konusu gündeme alınması ve imar komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Konu hakkında açıklama yapan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “115 bölgesinde uzunca bir dönemdir besihane yapılmasına izin vermiyoruz. Fakat bizim kararı almamızdan önceki tarihte imarı almış harçları ödemiş bazı firmalar var. Bununla ilgili çok şikâyet geliyor. Konu daha önce gündeme geldi ve ret oldu. Biz konuyu yeniden gündemimize alıyoruz, meclisimiz değerlendirsin. Ortada bir mağduriyet var. Sadece bunlara yönelik karar alınabilir mi komisyonumuz değerlendirmiş olsun.” dedi.

SÜNNET TÖRENİ ÖNERİSİ

CHP meclis üyeleri Selami Ovacık ve Özcan Şeker Polatlı Belediyesinin her yaz tatilinde yapmış olduğu sünnet törenlerinin bu yazda yapılması için önerge verdi. Konunun gündeme alınması ve plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Yıldızkaya; “Biz bunu her sene yapıyoruz. Sayıya bakmaksızın. Ama 2 yıldır sağlık açısından endişe taşıdığımızdan dolayı bunu düşünmedik. Ben yinede önergeyi gündeme alalım. Meclisimiz karar versin.” dedi.

MUHTARLIKLARDA STAJ YAPILMASI ÖNERİSİ

AK Parti grubu tarafından verilen belediye bünyesinde zorunlu staj eğitimlerini tamamlamak suretiyle başvuran öğrencilerin muhtarların daha rahat şekilde saha çalışmalarında yer almaları amacıyla muhtarlıklarda görevlendirme konusu gündeme alınması ve plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

KADIN VE ÖĞRENCİLERİN CV HAZIRLAMASI KONUSU

Belediye meclisinde yer alan kadın üyelerinin gündeme alınmasını önerdiği, yerel eşitlik eylem planı kapsamında istihdam sağlanacak öğrencilere ve kadınlara iş başvuru sürecini bilinçli bir şekilde geçirmeleri amacıyla CV hazırlama tekniklerinin anlatılması gerektiği konusunun gündeme alınması ve fırsat eşitliği komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.