Türkiye'deki milyonlarca seçmen, yeni yerel yöneticilerini seçmek için dün sandık başına gitti. 81 ilin 11 şehrinde kadın belediye başkanları seçildi. Afyonkarahisar, bu şehirlerden biri olup tarihi bir olaya şahit oldu. Şehir tarihinde ilk kez hem kadın vali hem de kadın belediye başkanı aynı anda görev yapacak.  31 Mart Mahalli İdari Seçimleri sonrasında Türkiye genelinde pek çok ilkin yaşandığı seçimde Afyonkarahisar, dikkat çeken şehirlerden biri oldu. Seçim sonuçlarının kesinleşmeye başlamasıyla Afyonkarahisar'da ilk kez bir kadın belediye başkanı ve vali aynı anda görev yapacak. 

Burcu Köksal

AFYONKARAHİSAR'IN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI

CHP'nin  Afyonkaraihsar adayı Burcu Köksal yüzde 50,73 oranın oy kazanarak Türkiye'nin 11 kentinde seçilen kadın belediye başkanlarından biri oldu. Köksal, aynı zamanda kentin ilk kadın belediye başkanı oldu. Öte yandan 2022 yılında Afyonkarahisar'ın ilk kadın valisi olarak Kübra Güren Yiğitbaşı atanmıştı. Böylece Afyonkarahisar'da ilk kez aynı anda hem kadın vali hem de kadın belediye başkanı görev yapacak.

AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK Toplantısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK Toplantısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu