Ünlü hukukçu Afşin Hatipoğlu son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Hem hukukçu hem de gayrimenkul uzmanı olarak bilinen Hatipoğlu 1980'de Samsun'da doğmuştur. Peki, Afşin Hatipoğlu kimdir ne iş yapar? Afşin Hatipoğlu kaç yaşında, nereli?

Afşin Hatipoğlu kimdir?

Afşin Hatipoğlu, 1980 yılında Bafra'da doğan ve çok yönlü bir kariyere sahip olan bir isimdir. Hem hukukçu hem eğitimci hem de gayrimenkul uzmanı olarak tanınan Hatipoğlu, çeşitli alanlarda başarılar elde etmiştir.

Eğitim ve Kariyer Hayatı

Hatipoğlu, Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Eğitimine Gazi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans yaparak devam etmiştir.

Köpek Velisi Buket Özgünlü aslen nereli nerede yaşıyor? Köpek Velisi Buket Özgünlü aslen nereli nerede yaşıyor?

Hatipoğlu'nun profesyonel hayatı da en az eğitimi kadar çeşitlilik göstermektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde Tapu Memuru olarak başladığı iş hayatına, Maliye Bakanlığı'nda Milli Emlak Memuru olarak devam etmiştir. Daha sonra Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde Bölge Müfettişi ve Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında "Taşınmaz Niteliklerinin Standartlaştırılması" teziyle "Tapu Kadastro Uzmanı" unvanını almıştır.

Afşin Hatipoğlu ne iş yapar?

2012-2017 yılları arasında çeşitli kurum ve kuruluşlarda hukuk dersleri veren Hatipoğlu, aynı zamanda sınavlara yönelik yayınlanmış dört farklı kitabın da yazarıdır. 2017 yılında memurluktan istifa ederek İstanbul'da serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

Gayrimenkul Hukuku Alanındaki Başarıları

Hatipoğlu, 2020 yılından itibaren KRT TV'de Türkiye'nin ilk ve tek "Taşınmaz Hukuku" programını hazırlayıp sunarak bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuştur. Aynı yıl Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkan Vekilliği görevine getirilmiştir. Bahçeşehir Üniversitesi ile yaptığı işbirliği sonucunda üniversite bünyesinde Gayrimenkul Akademisi'ni kurmuş ve koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

Afşin Hatipoğlu kaç yaşında?

Afşin Hatioğlu 1980'de doğmuştur ve 2024 yılında 44 yaşındadır.

Afşin Hatipoğlu nereli?

Afşin Hatioğlu aslen Samsun Bafralıdır.

Editör: ÖMER YILDIZCI