Evrim Akın İle Ev Gezmesi'nin bu haftaki konuğu Türk sinemasında Afrodit  lakabıyla tanınan Banu Alkan'ın kim olduğu google arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşlar Banu Alkan'ın sarayını merak ediyor. Peki, Afrodit Banu Alkan'ın kaç çocuğu var serveti? Banu Alkan'ın sarayı nerede? Banu Alkan aslen nereli kimdir kaç yaşında? İşte soruların cevapları...

Banu Alkan kimdir?

Banu Alkan, asıl adıyla Liz Remka Rebronja olarak bilinen, Hırvat asıllı Türk oyuncu ve şarkıcıdır. 1 Nisan 1958 tarihinde Yugoslavya'nın Dubrovnik kentinde doğmuştur. Sanat hayatına başlamadan önce Banu Alkan olarak tanınan ünlü oyuncu, bir marangozun kızı olarak doğmuş ve Türkiye'ye ailesiyle birlikte göç etmiştir. Türk vatandaşlığına geçiş yaparak "Alkan" soyadını alan sanatçı, çocukluğunun büyük bir kısmını Kartal'da geçirmiştir.

Gençlik yıllarında mankenlik yapmaya başlayan Banu Alkan, çeşitli reklam filmlerinde yer almış ve kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiştir. 1976 yılında Ses dergisinin düzenlediği Sinema Artisti Yarışması'na katılarak adını duyurmuştur. Kariyeri boyunca birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol almıştır.

Banu Alkan, aynı zamanda şarkıcılık kariyeriyle de tanınmaktadır. 1998 yılında "Neremi" adlı bir albüm çıkartarak müzik dünyasına adım atmış ve sesiyle uzun süre gündemde kalmıştır.

Başsavcı Şahin, Suudi mevkidaşı Almujib ile görüştü Başsavcı Şahin, Suudi mevkidaşı Almujib ile görüştü

Sanat yaşamı boyunca çeşitli ödüller kazanan Banu Alkan, Türk sinemasının gelmiş geçmiş en güzel kadınlarından biri olarak kabul edilmiştir. Uzun bir aradan sonra 2001 yılında "Tuzu Kurular" ve 2005 yılında "Kızma Birader" isimli televizyon dizilerinde rol almıştır.

Banu Alkan'ın sanat kariyeri yanı sıra birçok reklam filminde de yer almıştır. Diskografisi de oldukça zengin olan Banu Alkan, birçok şarkı ve albümle müzik dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Banu Alkan kaç yaşında?

Banu Alkan 1 Nisan 1958 tarihinde doğmuştur ve 2024 yılında 66 yaşındadır.

Banu Alkan aslen nereli?

Banu Alkan aslen Hırvatistanlıdır.