Cumhuriyetin ve Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılında, UNESCO Dünya Mirası olmak için gün sayan Gordion’a katkıda bulunacak olan 4. Uluslararası Gordion Yarı Maratonu, bu sene 5 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek.

Başkan Altınok’tan, mezun olduğu okullara ziyaret Başkan Altınok’tan, mezun olduğu okullara ziyaret

Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Gordion Antik Şehri Tarihi Alanında gerçekleştirilecek olan Yarı Maratonda koşucular Gordion tarihinde koşarak hem tarihe tanıklık etmiş olacak hem de Dünya Mirasını kazanmış tarihi bir yerde koşmanın farklılığını yaşayacak.

Çocuk koşusu, 10K ve 21K şeklinde üç farklı kategoride gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Gordion Yarı Maratonu için kayıtlar internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Çocuk koşusu ücretsiz olup, yarış tarihi itibarıyla 7-13 yaş aralığındakiler katılabilecekler.

“ŞEHRİMİZDE AĞIRLAYACAK OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise düzenlenecek olan yarı maraton ile ilgili mesajında, “Şanlı Türk tarihinin altın sayfalarından biri olan kahraman milletimizin varoluş mücadelesi Sakarya Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği, Büyük İskender’in Frig Medeniyeti’nin başkenti Gordion Antik Kenti’nde Gordion Düğümü’nü kestiği Polatlımız toprakları üzerinde gerçekleştireceğimiz 4. Uluslararası Gordion Yarı Maratonu’nda sizleri şehrimizde ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin ve Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılında, Başkentimizin ilk dünya mirası olan Gordion’da 05 Kasım 2023 tarihinde koşarak hem tarihe tanıklık etmiş olacak hem de Dünya Mirasını kazanmış tarihi bir yerde koşmanın gururunu yaşayacaksınız” ifadelerine yer verdi.

ULUSLARARASI GORDİON YARI MARATONU PROGRAMI

4. Uluslararası Gordion Yarı Maratonu programı ise şu şekilde;

03 Kasım 2023 Cuma

11:00-19:00

Yarış Kitlerinin Dağıtımı / Ankara – Kent Konseyi Binası Açık Alan, Gençlik Parkı, Ulus Ankara

04 Kasım 2023 Cumartesi

11:00-19:00

Yarış Kitlerinin Dağıtımı / Polatlı – Cumhuriyet Meydanı/ Atatürk Heykeli, Polatlı Ankara

05 Kasım 2023 Pazar

09:45 - 21K Sporcularının Yarış Alanına Alınması - Isınma
10:00 - 21K GORDİON YARI MARATONU Başlangıcı
10:05 - 10K Sporcularının Yarış Alanına Alınması
10:10 - 10K FRİG KOŞUSU Başlangıcı
13:00 - Ödül Töreni

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN