Adil Serdar Saçan Kimdir?

Adil Serdar Saçan, 21 Eylül 1962 yılında Elazığ'da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminin ardından Polis Akademisi'ne girdi ve 1985 yılında başarıyla mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans ve doktora çalışmasında bulundu.

Adil Serdar Saçan, master yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi ve birkaç yıl sonra buradan mezun oldu.

Adil Serdar Saçan'ın Kariyeri

Adil Serdar Saçan, 1998 yılında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'nü kurdu. Burada beş yıl boyunca müdür olarak görev aldı. Bu görev içerisinde 600'e yakın operasyonda bulundu. Nesimi Malki cinayeti, Albayraklar Holding, Telekulak, Adnan Oktar ve şike soruşturmalarını yürüttü. 

Görev süresi boyunca Sedat Peker, Alattin Çakıcı, Ayvaz Korkmaz gibi isimlere operasyonlarda bulundu.

Burak Yılmaz Beşiktaş’a mı transfer oluyor? Burak Yılmaz Beşiktaş’a mı transfer oluyor?

Adil Serdar Saçan, 23 Eylül 2009 yılında Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Ergenekon yapılanmasının üzerini örtmek ve örgüte yardım etmek suçundan yargılanan Saçan, 15 Ocak 2010 tarihinde tahliye edildi.

Kaç yaşında neden öldü?

Adil Serdar Saçan, bir süredir kanser hastalığıyla mücadele ediyor. Kanser tedavisi gören Saçan, 24 Mayıs 2023 tarihinde 60 yaşındayken hayatını kaybetti. Adil Serdar Saçan'ın ölüm haberi, kendi sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşmla duyuruldu.