Adem Köse iddialara yanıt verdi!

Bu haber 02 Kasım 2020 saat 9:25 'de eklendi.

Basri Mahallesi’nde geçtiğiiz hafta mera arazileri üzerine kaçak yapı yapan Basri Mahallesi sakinlerinin çevirdiği yada yapı yaptığı araziler mühürlenmişti. Basri Mahallesi sakinlerinin basın mensuplarına dönemin mahalle muhtarı Adem Köse’nin kendilerinden ücret aldığı ve buraları çevirebilirsiniz şeklinde kendilerine söylemde bulunduğu iddialarına dönemin muhtarı ve şu anda da Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı olan Adem Köse’den yanıt geldi. Köse, bu mera arazileri konusunda köylülerinin çevirmemesi ve yapı yapmaması hususunda defalarca uyarılarda bulunduklarını ve köylünün bu ikazları dikkate almadığını söyleyerek “Benim hakkında para aldı gibi olusuz iftiralarda bulunanlar hakkında hukuksal bir mücadele de başlatacağım” diye konuştu. Köse, “Geçtiğimiz hafta Basri Mahallemizde mera arazileri üzerinde gerçekleştirilen denetimlerin ardından şahsıma yönelik birçok asılsız iddia Polatlı’mız kamuoyunda yer almış, şahsım ve bir dönem önceki muhtarlık yönetimimiz yalan ifadelerle zan altında bırakılmıştır. 2011 Yılında yıllardır tapusunu alamamış hemşerilerimizin mağduriyetlerini gidermek amacıyla Muhtarlık olarak 1578 Nolu mera parseli üzerinde bulunan yapıların Köy Gelişim Alanı projesi kapsamında düzenlenmesi için Yücel Harita Mühendislik Şirketi ile bir anlaşma gerçekleştirdik. Çalışmaların başlamasının ardından Harita Şirketi’nin bizlerden talep ettiği ücreti karşılamak amacıyla mevcut parsel üzerinde yıllardan beri evi bulunan ve tapusunu alamadığı için mağdur olan hemşehrilerimizden ücret aldık. Makbuz karşılığı aldığımız bu ücretlerin tümünü fatura karşılığı yetkili şirkete ilettik.” dedi.

MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE GİDEREK BAŞVURUDA BULUNDUK

Köse, “Bu süreçte Şirketin gerekli çalışmaları yapmasının ardından tapuların acilen çıkarılması hususunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne giderek başvuruda bulunduk. Milli Emlak Genel Müdürlüğü tapuların devredilip açık ihale usulü ile satılması gerektiğine karar verdi. Bizler de açık ihale hususunda vatandaşlarımızın mağdur olacağını yetkililere bildirdik. 2014 Yılına kadar devam eden bu sürecin ardından 6360 Sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte; ilgili konu yasa kapsamında Büyükşehir ve ilçe Belediyelerine devredildi. Biz tüm bu çalışmaları köyümüz içerisindeki mevcut sorunları çözmek amacıyla gerçekleştirdik. Mera işgaline konu olan işlerin muhtarlık çalışmalarımız ile hiçbir alakası yoktur. Bazı şahıslar keyfi olarak mera üzerinde yer çevirmişlerdir.” dedi.

YAPILAN İŞGALLERE YÖNELİK DEFALARCA VATANDAŞLARIMIZA UYARILARDA BULUNDUK

 Köse, “Muhtarlık görevimiz süresince mera alanlarında yapılan işgallere yönelik defalarca vatandaşlarımıza uyarılarda bulunduk. Mera üzerinde bulunan alanların işgal edilmemesi; aksi taktirde işlem yapılacağını yazılı yollardan, Basri Mahallemize bağlı hoparlörlerden sayısız kez duyurduk. Basri Mahallemizde 1500 vatandaşımız ikamet etmektedir. Hemşerilerimizin %95’i bu uyarıları dikkate alarak, bizleri arayarak bilgi almıştır. Bizlerle görüşen, bilgi alışverişinde bulunan bu hemşerilerimiz sağduyu göstererek bu alanlarda işgalde bulunmamıştır. Tüm bunlara rağmen %5’lik bir kısım bütün uyarılarımıza ve ikazlarımıza rağmen mera arazilerinde işgalde bulunmuştur. Basri Mahallesi olarak köyümüzde yaşayan çok ufak bir kısım yaptığı bu işgallerin sağduyulu köy halkımıza mal edilmesine karşıyız. Sağduyu gösteren tüm hemşehrilerime şahsım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

BİZ BU İŞGALCİLERDEN HİÇBİR TANESİNE YER GÖSTERMEDİK, PARA ALMADIK

Köse, “Bugün mera arazileri üzerinde işgalde bulunan şahıslar içerisinde; şahsımın hiçbir yakını, akrabası, çevresi bulunmamaktadır. Biz bu işgalcilerden hiçbir tanesine yer göstermedik, para almadık. Mağduriyetleri dolayısıyla salih niyetle her daim yanında olduğum vatandaşlarımız bizlere halen teşekkür ederken, hakkımızda negatif hiçbir şey söylemezken; tüm uyarılarımıza rağmen işgalde bulunan 2-3 şahıs, şahsımı yalanlarla karalamaya çalışmaktadır. Şahsımı karalamak için kamuoyunda yalan ifadelerle yer alan bu şahıslardan yargı önünde hesap sormak amacıyla adli süreci başlatmış bulunmaktayım. 20 Yıllık Muhtarlık hayatımda her zaman vatandaşlarımın ve köyünün değerlerini her şeyden üstün görerek çalıştım. 20 yıldır Basri Mahallesi’ne ve Polatlı’mıza hizmete adadığım bu yolculukta kimsenin bir kuruşuna tenezzül etmeden görevimi yaptım.” dedi.

MUHTARLIĞI GÖREVİNİ BIRAKTIĞIMDAN BU YANA HİÇBİR RESMİ KURUMA VE KURULUŞA KÖYÜMLE ALAKALI BİR DİLEKÇE VERMEDİM

Köse, “Muhtarlık müessesesi ciddiyetin yanı sıra samimiyet isteyen bir kurumdur. Ben Basri Mahallesi Muhtarlığı görevini bıraktığımdan bu yana hiçbir resmi kuruma ve kuruluşa köyümle alakalı bir dilekçe vermedim. Başvuru da bulunmadım. Basri Mahallemizde mera arazileri üzerinde denetim yapılması hususunda Polatlı Belediyesi’ne başvuruda bulunan mevcut muhtarımız Davut Yavaş’tır. Başvuru dilekçeyi Polatlı Belediyesi kayıtlarında mevcuttur. Dedikoduyla, yalanla, iftirayla muhtarlık yapılmaz. Muhtarlık bir çözüm makamıdır. Bugün bu yalanları söyleyenlere çanak tutanlar, yargı önünde bu söylemlerini ispata mecburdur. Aksi halde Polatlı kamuoyu bundan sonra sizleri kifayetsiz müfteriler olarak hatırlayacaktır.” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.