ADATOPRAKPINAR BAĞLANTI YOLUNU BEKLİYOR

Bu haber 04 Ekim 2022 saat 10:14 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 2021 yılında karara bağlanan Adatoprakpınar-Konya (TİGEM) bağlantı yolu oy birliği ile kabul edilmişti. Yolun karar çıkmasına rağmen henüz yapılmadığını söyleyen Adatoprakpınar Mahalle Muhtarı Muammer Kanlı, kendilerine yolun ihalesinin iptal edildiğinin söylendiğini ifade etti. Kanlı, bu durumu köy halkına iletince kendisine ve Belediyeye tepki gösterdiklerini belirtti.

2021 YILINDA MECLİSTEN KARAR ÇIKTI

Adatoprakpınar Mahalle Muhtarı Muammer Kanlı 8 yıldır yapılmayan 10 kilometrelik Adatoprakpınar-Konya yolu için Büyükşehir Belediyesine sitem etti. Kanlı, “2014 -2019 yılları arası önceki Belediye yönetimi her yıl program dahilinde yapılacak diye bizlere resmi yazı göndererek 5 yılı geçiştirdiler.     2019 yılında, 5 yıldır yapılmayan yol için talebimizi tekrar Büyükşehir’e  ilettik,  Yeni yönetimde talebimizi değerlendirmiş ve gündeme almış olacak ki 2019 yılı Aralık  ayında sayın Mansur Başkan’ın Polatlı ziyaretindeki toplantıda kendi söylemiyle 2020 yılı programında yapılacak yollar arasında Adatoprakpınar -Konya yolununda yapılacağını ifade etti, 11 Temmuz 2020’de Ankara’da Büyükşehir Belediyesi muhtarlar toplantısında söz alarak  bu yolu tekrar  gündeme getirdim ama herhangi bir gelişme olmadı” dedi.

2022 YILI PROGRAMINDA YER ALIYORDU

2021 yılında TİGEM sınırları içerisinde kadastro ve  sayısallaşma çalışması yapıldığı için yolun bu sebepten dolayı yapılmadığını belirten Adatoprakpınar Mahalle Muhtarı Muammer Kanlı “13.10.2021 tarihinde  Büyükşehir Belediyesindeki Meclis toplantısında gündeme alınan Adatoprakpınar-Konya (TİGEM)bağlantı yolu oy birliği ile kabul edilerek asfalt yapım kararı alındı. 2022 yılı mart ayında Ankara’da Büyükşehir Belediyesindeki muhtarlar toplantısında  Fen işleri daire başkanlığı yetkilisinin 2022 yılı programında yapılacak yollar arasında  Adatoprakpınar -Konya yolunun yapılacağını tekrar söyledi. Zaman içerisinde Yaptığımız girişimler sırasında yolun ihalesinin yapılacağını, yolun programda olduğunu ve bu yıl yapılacağını ifade ettiler.”

5 KÖY BU YOLU KULLANACAK

“Her yıl  bizde  yolun yapılacağı konusunda Büyükşehir yetkililerinin söylediklerini büyük bir umutla  köy halkına  her seferinde anlattık. Şimdide  bu yolun ihalesinin iptal edildiğini söyleyerek bizleri hayal kırıklığına uğrattılar. 2022 yılında  yolun  yapılmayacağını köy halkına iletince köy halkı  bana ve  Belediye yetkililerine özensiz bir dille çok büyük tepki gösterdiler. Bu yol niye önem arz etmektedir.   Bu yolu sadece Adatoprakpınar köyü kullanmayacak civardaki 5 köyde TMO’ya, Tarım Kredi Kooperatifine, sağlık ocağına, jandarmaya gitmek için bu yolu kullanacaklar. 2023 yılında bu yolun hangi gerekçeyle ve bahaneyle yapılıp yapılmayacağını bekleyip göreceğiz.” dedi.

BİZ HAVAALANI İSTEMİYORUZ

Kanlı, “Evet Sonuç olarak Büyükşehir İşbaşında İl genelinde işbaşında ilçe genelinde işbaşında çünkü buralarda  nüfus yoğunluğu çok fazla olduğu için hizmetin çoğu bu kesime gidiyor. Kırsal mahallelerde ise nüfusun azlığı örneğin  150-300 kişi gibi arasında olması hizmetin buralara en son gitmesi anlamına gelmektedir. Köy halkı kırsalda Büyükşehir Belediyesini işbaşında pek göremiyor.” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.