AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAV KAYIT İŞLEMLERİ BAŞLIYOR

Bu haber 10 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt yenileme işlemlerine ilişkin açıklama Polatlı Halk Eğitimi Merkezi’nden geldi. “Açık öğretim lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı ek sınavına ait kayıt yenileme işlemleri 9-13 ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Ek sınav ise 16-20 ağustos 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Ek Sınava belirtilen tarihler arasında kayıt yenileyen tüm öğrenciler katılabilecektir.” denildi.

MEB AÖL AÇIKLAMASI

Polatlı Halk Eğitimi Merkezi’nden gelen açıklamaya göre açık öğretim Lisesi 2020-5 ek sınav kayıt yenileme 9 Ağustos 2021 Pazartesi günü başlayıp, 13 Ağustos 2021 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir. Öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine girerek adres bilgileri sekmesi altından adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir. Cezaevinde bulunan öğrencilerin eylül ayında yüz yüze yapılacak olan 2020-2. dönem sınav bilgileri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ağustos ayının ilk haftasında teslim edileceğinden dolayı öğrencilerin özel durum bilgilerinin cezaevi eğitim sorumluları tarafından anlık olarak güncel tutulması önem arz etmektedir. Özel durumu  tutuklu veya hükümlü olan öğrencilerin 2020/5 ek sınav dönemi için kayıt yenilemeleri engellenmiştir. 2020/5 ek sınav dönemi kayıt yenileme süresi içerisinde cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerin Halk Eğitim Merkezine başvurarak 2020-5 ek sınav için kayıtlarını yeniletmesi gerekmektedir. Öğrenci 2020-5 ek sınav kayıt yenileme tarihleri bittikten sonra sınav süresi içerisinde cezaevinden dışarı çıkmışsa Halk Eğitimi Merkezi aracılığı ile Müdürlüğümüze açık lise e-posta adresinden ulaşarak 2020-5 ek sınav için kaydını yeniletmesi gerekmektedir.  Açık öğretim lisesi bilgi yönetim sisteminde öğrenci durumu: “İncelemeye Alınmış Öğrenci” olan öğrencilerimizin kayıt yenileme ücreti yatırmaları sistem tarafından engellenmiştir.  Bu durumdaki öğrencilerimiz kayıt yenileme tarihleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurarak inceleme durumlarının kaldırılmasını talep etmeleri gerekmektedir. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrenci taleplerini açık lise e-posta adresine gönderecektir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından talepler incelenerek, talebi uygun görülen öğrencilerin inceleme durumları kaldırılacaktır. İnceleme durumları kaldırılan öğrenciler kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıtlarını yenileyebilecektir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından incelemenin kaldırılması için bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde istenen belgeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla öğrenciye bildirecektir. İstenen belgeleri tamamlayarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderen öğrencilerin talepleri tekrar değerlendirilecektir.

KAYIT YENİLEME ÜCRETİ 50 TÜRK LİRASI

Şehit eş, çocuk, anne, baba veya kardeşi, gazi-gazi eş, çocuk, anne veya babası, istiklal madalya sahibi-şeref aylığı alanlar, sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzeri engelli olanlar, 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında olanlar, 6284 sayılı aile koruma ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu kapsamında olanlar, sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalanlar, ıslah evinde kalanlar, il-İlçe özel eğitim hizmetleri kurul kararı ile Açık Öğretim Lisesine yönlendirilen öğrenciler, denetimli serbestlik kapsamında olanlar Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup, ücret muafiyeti sisteme işli olan kişilerdir. Kayıt yenileme ücreti 50 TL olup kayıt yenileyecek öğrencilerin bu ücreti anlaşmalı bankalara T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası yatırması gerekmektedir. https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav ücretini yatırabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.