Polatlı, gençlik için coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi Polatlı, gençlik için coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi

Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan üç polis müdürünün evinde savcılık emriyle arama yapıldığı belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, daha önce açığa alınan, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner, Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik ve Şevket Demircan'ın evlerine polis ekipleri giderek savcılık emri üzerine arama başlattı.

Şüpheli emniyet görevlilerinin haklarında, 'adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs', 'suç işlemek için anlaşmak', 'görevi kötüye kullanma' ve 'suçluyu kayırma' suçlarından süren soruşturmada şüphelilerin evlerinde dijital materyallere el konulması maksadıyla arama yapıldı.

Ayrıca soruşturma hakkında kısıtlama kararı verildi.

NE OLMUŞTU?

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilgili 61 sanığın yargılandığı dava, Ankara 32’inci Ağır Ceza Mahkemesince sürüyor. İçişleri Bakanlığı da 9 Mayıs 2024 tarihinde Ankara’daki organize suç örgütüne soruşturma çerçevesinde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Müdür Yardımcısının görevlerinden uzaklaştırıldığını açıklamıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç örgütü yapısıyla ilişkili ve ilintili olduğu iddiasıyla açığa alınan bu üç kamu görevlisi hakkında resen soruşturma başlatmıştı.

İHA