Olay, Ereğli Kapı Mahallesi Selçuk Bulvarı'ndaki bir evde meydana geldi. Bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. 14 yaşındaki Y.A., mutfaktan aldığı bıçakla abisi Furkan Mert A.'yı kolundan bıçakladı. Aile büyüklerinin müdahalesiyle kavga sona erdi, ancak durum acil olarak 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirildi.

Kayseri’de uyuşturucu operasyonu: 5 kilogram uyuşturucu ele geçirildi Kayseri’de uyuşturucu operasyonu: 5 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Sağlık ve polis ekipleri, olay yerine sevk edildi. Yaralı Furkan Mert A. ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne taşındı. Genç, tedavi altına alınırken sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Diğer taraftan, abisini bıçaklayan 14 yaşındaki çocuk ise olay yerinde polis tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan çocuk, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Basın mensuplarına açıklamada bulunan çocuk, "Canım istedi, kafam esti, bıçakladım" ifadelerini kullandı.

Abisini bıçakladı! Açıklaması ise tüyler ürpertti “Canım istedi” (1)

SİZİ HİÇ ALAKADAR ETMEZ

Sağlık kontrolü için hastaneye gelen Y.A. kendisini görüntüleyen basın mensuplarının “Kardeşini neden bıçakladın?” sorusuna, “Canım istedi ondan bıçakladım. Aynen öyle kafam esti ondan bıçakladım. Buda sizi hiç alakadar etmez” dedi.

Öte yandan yaralı ağabey ise sedye üzerinde yarasını unutup basın mensuplarına, “Çekme. Hepinizden şikayetçi olacağım. Yayınla, sövdüklerimi de yayınla. Memnun olursun, hoşuna gider” diyerek tepki gösterdi.

Olayla ilgili Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

İHA