İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı araçla Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve onu yurt dışına kaçıran annesi yazar Eylem Tok hakkında flaş gelişmeler yaşanıyor.

Emniyet kemeri sayesinde kazada burnu bile kanamadı! Emniyet kemeri sayesinde kazada burnu bile kanamadı!

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan ve ardından oğluyla birlikte yurtdışına kaçan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, 14 Haziran'da ABD'de yakalanarak tutuklandı.

Yazar Eylem Tok Ve Oğlu Hakkında Yakalama Kararı Çıktı! Adalete Teslim Olacağız (1)

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

İkilinin, yıllık ücreti 46 bin dolar olan bir özel okulu gezmek üzereyken yakalandığı belirtildi. ABD Sulh Hakimi Donald Cabell, savcının Tok ve oğlunun kaçma şüphesi bulunduğunu belirtmesi üzerine tutuklama kararı verdi.

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, 18 Haziran TSİ ile 18.00'de hakim karşısına çıktı. Boston'daki John Joseph Moakley ABD Adalet Sarayı'nda yapılan duruşmada, mahkeme, Eylem Tok ve oğlunun tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Eylem Tok New York

ABD’DEN İADE KARARI

Timur Cihantimur'un ABD'deki ikinci duruşması 20 Haziran Perşembe TSİ ile 22.30'da gerçekleştirildi. Mahkeme, Cihantimur'un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Anne Eylem Tok'un ikinci duruşması ise 27 Haziran Salı gününden 1 Temmuz Pazartesi gününe ertelendi.

VOA Türkçe’den Mehmet Sumer’in haberine göre, ABD Dışişleri Bakanlığı, Eylem Tok ve Timur Cihantimur’un Türkiye’ye iade edilmesi yönünde görüş bildirdiğini açıkladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ