ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, "acil mesane sorunu" nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Austin, görevlerini Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks'e devretti.

PENTAGON AÇIKLAMA YAPTI

Savunma Bakanı'nın Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi'ne yatırıldığı Pazar akşamı erken saatlerde duyuruldu ve Pentagon bir açıklama yaparak durumu aktardı. Austin'in Çarşamba günü Ukrayna Savunma Temas Grubu toplantısı için Brüksel'e gitmesi planlanıyor. Hastaneye kaldırılmasının bu seyahat planlarını etkileyip etkilemeyeceği henüz net değil.

Pentagon daha önce yaptığı açıklamada Lloyd'un hastaneye kaldırılmasıyla ilgili olarak Hicks, genelkurmay başkanları, Beyaz Saray ve Kongre'nin bilgilendirildiğini ve Hicks'in "gerektiğinde savunma bakanının görev ve sorumluluklarını üstlenmeye hazır olduğunu" kaydetmişti.

Orta Doğu'daki savaş genişliyor: İsrail'in yeni hedefi belli oldu! Orta Doğu'daki savaş genişliyor: İsrail'in yeni hedefi belli oldu!

Pentagon Basın Sekreteri Tümgeneral Pat Ryder daha sonra yaptığı bir açıklamada 70 yaşındaki Austin'in görevlerini yardımcısına devrettiğini açıkladı.