Ankara Büyükşehir Belediyesi, öğrenci dostu uygulamalarla yaz tatilinde de Başkentli öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Başkentli çocukların ve gençlerin eğitim ve kişisel gelişimine katkı sağlamayı, sosyalleşmeleri için aktivite alanları oluşturmayı, yeteneklerini geliştirmeyi ve spor yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde bu yıl da Yaz Okullarını açıyor.

DERSLER 1 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

24 Haziran 2024 tarihinde başlayacak kayıtların ardından, 1 Temmuz 2024 tarihinde derslere başlanacak.

Polatlı yeni güzellik merkezine kavuştu Polatlı yeni güzellik merkezine kavuştu

Yaz okullarında çocuklara yönelik çeşitli dersler ve aktiviteler sunulacak. Programda; Matematik, Türkçe, İngilizce, Robotik Kodlama, Satranç, Zekâ Oyunları, Drama, Origami, Resim, Gitar gibi derslerin yanı sıra Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Jimnastik, Taekwondo ve Boks gibi spor faaliyetleri yer alacak.

Eğitimler, Aile Yaşam Merkezleri, Gençlik Merkezleri ve Çocuk Kulüpleri’nde gerçekleştirilecek. Her yaştan çocuğun katılabileceği yaz okulları, hem eğitici hem de eğlenceli içerikleriyle çocukların yaz tatilini dolu dolu geçirmesini hedefliyor.

Ankara Yaz Okulu

Kaynak: BÜLTEN