ABB’NİN AFET FARKINDALIK VE İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Bu haber 28 Haziran 2022 saat 10:39 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin afet ve acil durumlara hazırlıklı olması ve farkındalık düzeylerinin artırılması amacıyla başlattığı eğitim atağını sürdürüyor. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı ile AKUT Arama Kurtarma Derneği koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘Afet Farkındalık ve İlk Yardım Eğitimi’, Anadolu Konfederasyonu’na bağlı Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu, Kızılırmak Federasyonu, Çorum Hitit Federasyonu, Aydos Dernekler Federasyonu, Kars Demokrat Dernekler Federasyonu ve Erzurumlular Dayanışma Federasyonu üyelerine de verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, doğal afetlere karşı vatandaşları bilinçlendirerek farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı eğitim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı Afet Teknolojileri İzleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü, kentin tüm paydaşlarını kapsayan afet farkındalık ve ilk yardım eğitimlerine devam ediyor. AFAD ile iş birliğini sürdüren ABB ve AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllülerinin verdiği eğitime, Anadolu Konfederasyonu üyeleri de katıldı.

GÜRLER: EĞİTİMLERİMİZİ EN ÜST SEVİYEYE GETİRECEĞİZ

ABB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler afetlere yönelik farkındalık ve ilk yardım eğitimlerini Başkent’te en üst seviyeye çıkaracaklarını belirterek, şöyle konuştu: “Türkiye’de afet farkındalık eğitimlerini uluslararası afet farkındalık yılında başlattığımız birinci adımla yine aynı planla aynı hızla aynı heyecanla devam ettiriyoruz. Biz her yıl Türkiye’nin afetler riskine karşı ülkemizin dört bir yanındaki afetlere yardımcı olacak bir kadroyu Ankara Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde hazırlamak hedefindeydik. Bu hedef çerçevesindeki yeni eğitimlerimizi Anadolu Konfederasyonu üyelerine de vererek tamamladık. Önümüzdeki aylarda yeni sosyal kitlelere yeni gruplarla yeni STK’lerle iş birliği yaparak eğitimlerimizi en yüksek seviyeye getireceğiz. Hedefimiz binlerce kişilik bir gönüllü ordusunun AFAD ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonuyla, Türkiye’nin dört bir yanındaki beklenmedik ama aslında bildiğimiz doğa olayı olup afete dönüşen süreçlerde Ankara Büyükşehir Belediyesinin yanında olacak bir gönüllü ordusunun ekipmanlarıyla, bilgisiyle, tecrübesiyle, görgüsüyle aralarındaki iş birliği ve koordinasyon eksikliklerini gidererek sahada olacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

FEDERASYON TEMSİLCİLERİNDEN ABB’YE TEŞEKKÜR

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı ile AKUT Arama Kurtarma Derneği koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘Afet Farkındalık ve İlk Yardım Eğitimi’ne; Anadolu Konfederasyonu’na bağlı Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu, Kızılırmak Federasyonu, Çorum Hitit Federasyonu, Aydos Dernekler Federasyonu, Kars Demokrat Dernekler Federasyonu ve Erzurumlular Dayanışma Federasyonu başkanları ve üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.