Ankara Polatlı’da 31 Mayıs 2023 buğday fiyatı, bugünkü buğday fiyatları, Polatlı Ticaret Borsası Buğday ne kadar? Ankara Polatlı’da 31 Mayıs 2023 buğday fiyatı, bugünkü buğday fiyatları, Polatlı Ticaret Borsası Buğday ne kadar?

Altındağ ilçesi Hükümet Caddesi ve Çevresi Çevre Düzenlemesi Yapım İşinin ihale bedeli 14 milyon 979 bin TL tuttu.

ABB’den Ulus Hükümet Caddesi’nde yenileme (1)

Yavaş: Ulus’a yeni bir çehre kazandırıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kentsel tasarım ve çevre düzenlemesi çalışmalarını sosyal medya hesabından duyurdu. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Kentsel tasarım ve çevre düzenlemesi çalışmalarını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Cumhuriyetimizin emaneti, Başkentimizin tarihi merkezi Ulus’ta Hükümet ve Anafartalar Caddeleri ile Susam ve Çam Sokaklarında yenileme çalışmaları sürdürülüyor. Ağustos ayı içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz proje ile Ulus’a yeni bir çehre kazandırıyoruz” cümlelerine yer verdi.

ABB’den Ulus Hükümet Caddesi’nde yenileme (2)

Bu proje sadece kaldırım düzenleme projesi değil

Ağustos ayı içerisinde bu çalışmaları tamamlamayı planladıklarını açıklayan Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, “Hepimizin bildiği gibi Ulus tarihi kent merkezinde en çok ziyaret edilen lokasyonlardan birisi burası. Ankara’nın manevi önderi Hacı Bayram-ı Veli Türbesi’nin ve camisinin olduğu, Roma Dönemi’nin en önemli eserlerinden Augustus Tapınağı’nın olduğu turistik bir merkez. Ancak bu giriş böylesi bir turistik bölgeye yakışmıyordu. Biz de projemizi hazırladık. Bu proje sadece kaldırım düzenleme projesi değil. Kentsel tasarım ve çevre düzenlemesi. Ağustos ayı içerisinde bu çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında burası tamamen yenilenmiş ve tarihi yapıya uygun hale gelmiş olacak. Kaldırımlarda özel malzeme seçtik. Kent mobilyalarımız ve aydınlatmalarımız ve bitki peyzajı hepsi özel olarak seçildi” dedi.

ABB’den Ulus Hükümet Caddesi’nde yenileme (3)