Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’daki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrencileri AŞTİ’de kurduğu ‘Dayanışma Noktası’nda karşılamaya başlayacak. ‘Üniversite Ankara’da Okunur’ sloganıyla açılan stantta öğrencilerin soruları cevaplanarak yönlendirme yapılacak.

Ankara’da gençlerin hayatını kolaylaştıran projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor.

Ankara’daki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrenciler AŞTİ’de kurulan ‘Dayanışma Noktası’nda karşılanacak. Öğrenciler yeni geldikleri şehirde hem kendilerini yalnız hissetmeyecek hem de sorularına yanıt bulacak.

YAVAŞ: “UĞRAMAYI UNUTMAYIN, BELKİ DENK DE GELİRİZ”

Mansur Yavaş net konuştu: Ya kanuna uyun ya da otobüslerin tamamını bize satın Mansur Yavaş net konuştu: Ya kanuna uyun ya da otobüslerin tamamını bize satın

AŞTİ’de kurulan Danışma Masası’nı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Gençler Merhaba… Siz ‘Üniversite Ankara'da Okunur’ deyince biz de sizin için karşılama komitesi kurduk. Kayıt dönemi boyunca AŞTİ’deki Dayanışma Noktamızda sizi ağırlayacak, Ankara'yı tanıtacak ve sunduğumuz imkânları anlatacağız. Uğramayı unutmayın, belki denk de geliriz.”

ABB üniversitelere kayıt yaptıracak öğrencileri Dayanışma Noktası’nda karşılayacak (2)

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİN YANINDA

“Üniversite Ankara’da Okunur” sloganıyla açılan stantta yükseköğrenim kaydı yaptırmaya gelen öğrencileri AŞTİ’de karşılayan ekipler Ankara’yı tanıtacak. Ekipler barınma, ulaşım, tanıtım gibi birçok alanda öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek.