PTT Pul Müzesi'nde düzenlenen bir etkinlikte konuşan PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, toplu taşıma alanında yeni bir döneme girildiğinin müjdesini verdi.

81 Ilde Uygulanacak! Uygulamanın Başlamasına Çok Az Kaldı (2)

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye Kart Projesi'nin detaylarını da paylaşarak, projenin ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirildiğini vurguladı. Türkiye Kart uygulamasının, her şehre gidildiğinde yeni bir kart almanın getirdiği sıkıntıyı sona erdireceğini söyleyerek, böylece vatandaşların farklı şehirlerde tek bir kartla ulaşım hizmetlerinden faydalanabileceklerini belirtti.

81 ilde geçerli olacak olan Türkiye Kart Projesi’nin belediyelerin kendi kartlarını çıkarmasını engellemeyeceğini belirten Gülten, böylece belediyelerin kendi yerel ihtiyaçlarına uygun kartları kullanmaya devam edebileceklerini ifade etti.

81 Ilde Uygulanacak! Uygulamanın Başlamasına Çok Az Kaldı (1)

Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Güneydoğu'ya iki yeni turistik hat Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Güneydoğu'ya iki yeni turistik hat

Türkiye Kart'ın ülke genelinde yaygınlaşmasıyla birlikte, toplu taşıma kullanıcılarına daha geniş bir kapsamda hizmet sunulacak. Ayrıca, Gülten, bu kartların Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacağını vurguladı.

Türkiye Kart, sadece fiziksel kartlarla sınırlı kalmayacak ve karekod ile cep telefonuyla da ödemeleri destekleyecek.