8 VE 12’NCİ SINIFLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR

Bu haber 22 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Yüz Yüze Eğitim Faaliyetleri”  kapsamında 8 ve 12’nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak yüz yüze eğitim faaliyetleri 22 Ocak tarihinden itibaren tekrar başlatılacağı aktarıldı.

KURSİYER SAYISI FİZİKİ MESAFE DİKKATE ALINARAK BELİRLENECEKTİR

 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Bakanlığımıza bağlı resmi okulların 8 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, ilgi, Yönerge ve ilgi, Kılavuz hükümleri doğrultusunda yürütülen destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetleri 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren tekrar başlatılacaktır.  Bu kapsamda kurslarda, öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek olup bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/ kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecektir. Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların, Yönetmelik çerçevesinde salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalmaları sağlanacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.