Kim Milyoner Olmak İster'de işte 100 bin liralık soru ve cevabı: Milyoner sorusu: 7. yüzyılda Tonyukuk, Kültigin ve Bilge Kağan adına dikilmiş Orhun kitabelerinde geçen Tabgaç kelimesi günümüzün Türkçesine nasıl çevrilir? Kim Milyoner uzun bir aradan sonra 11 Şubat 2024 Pazar günü başlayan Kim Milyoner Olmak Gökdeniz Atabey'e sorulan 100 bin liralık yarışma sorusu ve cevabı. Her Pazar günü saat 20:00'da ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sevilen sunucusu Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumu ile yeni bölümüyle karşımızda. Her hafta ilgi çekici sorularla karşımızda olan Kim Milyoner Olmak ister bu hafta da şaşırtıcı sorularla karşımızda.

Oyuncu Necip Memili kimdir eşi kim? Necip Memili kaç yaşında nereli oynadığı diziler? Oyuncu Necip Memili kimdir eşi kim? Necip Memili kaç yaşında nereli oynadığı diziler?

Gökdeniz Atabey kimdir?

Gökdeniz Atabey, 19 yaşında, İzmir’de doğmuş büyümüş ve yine İzmir’de yaşıyor. Bir taraftan iş hayatına devam eden Gökdeniz Bey, diğer taraftan da üniversite sınavına hazırlanıyor. Bol bol kitap okuyan ve felsefe ile ilgilenen Gökdeniz Bey yarışmadan kazanacağı ödülle şiir kitabını bastırmak istiyor.

Kim Milyoner Olmak İster Sorusu ve Cevabı

Milyoner sorusu: 7. yüzyılda Tonyukuk, Kültigin ve Bilge Kağan adına dikilmiş Orhun kitabelerinde geçen Tabgaç kelimesi günümüzün Türkçesine nasıl çevrilir

A- Hindistan
B- İran
C- Tibet
D- Çin
Doğru Cevap: Çin