7/24 HERGÜN DEMOKRASİYİ SOLUMAK

Bu haber 25 Şubat 2020 saat 8:40 'de eklendi.

Demokrasi her anın her günün yaşamın hakkın adaletin devam etmesi için solumamız gereken sistemdir.
Demokrasiyi tarif etmek değişik şekillerde yapılabiliyor.
Hangi şekilde tarif ederseniz edin,hepsi aynı yere çıkıyor.
Örneğin, Churchill demokrasiyi söyle tarif ediyor; Sabahın erken saatinde,köründe, alaca karanlıkta kapınız çalındığı zaman,bunun sütçü olduğundan emin olmanın adıdır demokrasi. diyor.Aslına bakarsanız bu korkusuz yaşama hakkının çok güzel ifadesidir.
Demokrasi herkesin istediği işini, yaşamını, seyahatini yapması, istediği şekilde inançlarına sahip olabilmesi,istediği şekilde ibadet edebilmesi, manevi,maddi özgür olmasıdır.
Bunda millet için devlet için hiç bir tehlike yoktur.
Bu nasıl sağlanacaktır.?
İşte demokrasi dediğimiz zaman hak arama yollarının açık olduğu rejim akla gelir.
Buradan adalet doğar,eşitlik doğar, hak hukuk adalet demokrasiyi yaşatır.
Milletin iradesinin tecellii etmesi ile demokrasi doğar.
Yani bir ülkeyi idare etmek ve ülkenin insanlarının üstünde hakim olmak, ülkeye ve insanları na yön vermek iktidarın kişilere ait olmadığı yönetim sistemi rejimdir demokrasi. İktidarin yönetilenler, millete dayandığı ait olduğu rejimdir. İktidara talip olanlar gücünü milletin,halkın hür iradesinden almalı, onların özgürce seçme haklarıyla iktidara gelip gitmeli, değişmelidir.
Orta doğuda, sınırlarımızda, emperyalist sömürüculerin, devamlı dillendirdigimiz vahşi küresel güçlerin demokrasi kılıfiyla böl, parçala dikta anlayışı demokrasi zıttı gaspı diktatörlüğü, zalimliği sergileniyor. Milyonlarca mahsumlar ve insanlık dramı yaşanıyor.
Halka dayalı kansız, kinsiz, hilesiz, entrikasız, kavgasız ,savaşsız ülkeleri idare edenlerin yetki aldıkları kaynak milletin,halkın hür iradesi olmalıdır.
Evet sahip olduğumuz demokrasiyi solumak, 7/24 her gün ,her daimi yaşatmak ve demokrasiden uzaklaşmış bölücü sopalarla desteklenen diktatör Ortadoğu da komşu ülkelerimizin demokrasi rejimine barıs ve huzura kavuşmaları dileğimizdir.
Adalet,liyakat, saadet ihlas ile hepimiz için.
Selam ve dua ile.

İbrahim ATEŞ
İbrahim ATEŞ[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.