Hatay Vali Vekili Oğuzhan Bingöl, 6 Şubat’taki depremlerin ardından bugüne kadar Hatay’da kurulumu tamamlanan 17 bin 400 konteynerin 65 bin 255 vatandaşın kullanımına sunulduğu açıkladı.

Çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir

MSB'den bedelli askerlik için önemli açıklama! Bu tarihte geçerliliğini yitirecek... MSB'den bedelli askerlik için önemli açıklama! Bu tarihte geçerliliğini yitirecek...

Önümüzdeki bir haftalık dilim içinde ilave 8 bin konteynerin depremzedelerin hizmetine sunulacağını açıklayan Bingöl şu ifadelere yer verdi, "İlimiz genelinde konutların yüzde 36'sı, ticarethanelerin yüzde 45'i kullanılamaz hale gelmiştir. İl merkezinde ise bu oran yüzde 63'e çıkmaktadır. Bu yapı stoku içinde yer alan yıkık ve acil yıkılması gereken yapıların tamamı temizlenmiştir. Ağır hasarlı binalarımızın ise yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir.”
65 bin 255 vatandaşımızın kullanımına sunulmuştur
Ayrıca enkaz döküm sahalarındaki ayrıştırma işlemleri de sürmektedir. Depremden bugüne ilimizde toplam 175 farklı bölgede 54 bin konteyner inşası devam etmekte olup, bunlardan kurulumu tamamlanan 17 bin 400 adet konteyner 65 bin 255 vatandaşımızın kullanımına sunulmuştur.
Vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır
Önümüzdeki bir haftalık dilim içinde de ilave 8 bin konteyner depremzedelerimizin hizmetine sunulacaktır. Tüm konteynerlerimiz de çok kısa süre içinde kurulumu tamamlanarak vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır.”